Pārstāvis: Sintija ŠternaPublicēta: 20. Mar (2019)

AUKLES LĪDZFINANSĒJUMS ARĪ VECĀKIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
8'452
Jau parakstījuši 8'452
1'548

Vēlos dot iespēju vecākiem ilgāk palikt kopā ar saviem bērniem, saņemot pašvaldības līdzfinansējumu par bērna uzraudzību, kamēr bērns gaida rindā uz pašvaldības dārziņu. Šobrīd līdzfinansējumu var saņemt, tikai algojot aukli vai sūtot bērnu privātajā dārziņā. Dosim iespēju pašām mammām un tētiem saņemt šo līdzfinansējumu!

Pašreizējā kārtība nosaka, ka vecāki nevar saņemt pašvaldības līdzfinansējumu par bērna uzraudzību. Mainīsim likumu! Attiecīgā līdzfinansējuma darba tirgus stimulēšanas mērķi iesaku papildināt ar demogrāfijas veicināšanas mērķi, dodot vienlīdzīgu izvēli starp aukli/atgriešanos darbā un palikšanu mājās pie bērniem.

Vecāki, kuru bērni pēc 1,5 gadu vecuma netiek valsts dārziņā, varēs izlemt, vai palikt mājās ar savu bērnu, vai izvēlēties bērnam aukli/bērnudārzu un atsākt darba gaitas. Eksperti iesaka bērniem līdz 3 gadu vecumam pavadīt laiku mājās kopā ar ģimeni.

Iniciatīvas parakstītāji 8'452

Iniciatīvas jaunumi

Atbalstām vecākus lielākai Latvijai!20. Sep (2019)

Ielūdzam uz ManaBalss autoru un atbalstītāju vakaru!

ManaBalss.lv un Free Riga aicina uz pirmo ManaBalss iniciatīvu autoru un atbalstītāju vakaru "Atbalstām vecākus lielākai Latvijai" ceturtdien, 26. septembrī, plkst. 18:30 Free Riga telpās Kalēju ielā 57 (Vecrīgā).

Sarunu vakaru veido divu iniciatīvu autores ‒ Signe Groza un Sintija Šterna un ielūdz atbalstītājus un tēmas interesentus.

Pārrunāsim iniciatīvas "PAR SIEVIETES TIESĪBĀM UZ 100% APMAKSĀTU ATVAĻINĀJUMU DZEMDĪBĀM" (iniciatīvas teksts ir šeit) un "AUKLES LĪDZFINANSĒJUMS ARĪ VECĀKIEM".

Sarunā piedalās arī premjera padomnieks demogrāfijas jautājumos, ekspertu sadarbības platformas "Demogrāfisko lietu centrs" vadītājs Imants Parādnieks (NA).

Kopā diskutēsim un meklēsim veidus, kā palīdzēt iniciatīvu ideju sadzirdēšanai Saeimā un kā atbalstīt to tālāko virzību jau parlamenta un valdības gaiteņos.

Nesēdi malā ‒ piedalies!

NB! Pasākumā var filmēt un fotografēt.

AUTORS: MANA BALSS