Pārstāvis: Jevgeņijs NikolajevsPublicēta: 07. Dec (2022)

"RUSSKIJ MIR" IR NOZIEDZĪGS EKSTRĒMISMS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
736
Jau parakstījuši 736
9'264

Krievijas agresija Ukrainā ir skaidrs pierādījums tam, ka Vladimira Putina 2007. gadā izveidotais fonds "Russkij Mir" un ar to saistītā krievu pasaules ideoloģija ir noziedzīga un ekstrēmistiska. Līdz ar Ukrainā notiekošajām zvērībām un noziegumiem šis fonds konkrēti un krievu pasaules ideoloģija vispār ir oficiāli jāatzīst par ekstrēmistisku un noziedzīgu ar izrietošiem regulējumiem. "Russkij Mir" ietekme vairs nav uzskatāma par leģitīmu vienas valsts maigo varu, kas kādam var patikt vai nepatikt. Tā ir ekstrēma agresorvalsts organizācija un Latvijas nacionālajām interesēm bīstama ideoloģija; tāda tā bija, tāda tā ir uzskatāmi atklājusies pašlaik, un tāda tā paredzami paliks arī turpmāk.

Tāpēc aicinu likumdošanā atrunāt un blakus nacisma un komunisma simbolu lietošanas un šo noziedzīgo ideoloģiju propagandas aizliegumam noteikt arī krievu pasaules ideoloģijas aizliegumu. Vienlaikus par ekstrēmu un noziedzīgu ir jānosaka fonds "Russkij Mir" ar aizliegumu fiziskām un juridiskām personām ar to jebkādi sadarboties.

Līdz ar šo pārmaiņu mēs nostiprināsim konsekventu politiku, kas iestājas par Latvijas nacionālajām interesēm un vēršas pret vietējo un starptautisko ekstrēmismu un bīstamu ideoloģiju – krievu pasauli. Līdz ar šīs ideoloģijas iegrožošanu, kaut pakāpeniski, tomēr paredzami mazināsies arī Latvijas sabiedrības sašķeltība.