Iniciatīvas autore Saeimā argumentē par prasību atcelt 2021. gada nodokļu reformu 08. Sep (2021)

(Attēls no akcijas #dodmākslaielpot.)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija 8. septembrī pēc pulksten 12:00 izskatīs iniciatīvu par 2021. gada nodokļu reformas atcelšanu, ziņo TVNET.

Pēc mākslinieku veidotās akcijas #dodmākslaielpot tapušais kolektīvais iesniegums 9. augustā tika oficiāli iesniegts Saeimā.

Iniciatīva "Par 2021. gada nodokļu reformas atcelšanu" ManaBalss.lv mazāk nekā nedēļas laikā guva nepieciešamo atbalstu, spilgti apliecinot problēmas aktualitāti.

Uz izskatīšanu komisijas sēdē, kas epidemioloģisko drošības normu dēļ notiks tiešsaistē, uzaicināta iniciatīvas pārstāve Jūlija Kova. Iniciatīvas prasību tās autore aizstāvēs kopā ar starptautisko nodokļu tiesību eksperti Mag.iur. Jūliju Saušu.

Kolektīvajā iesniegumā uzsvērts, ka īpaša uzmanība jāvērš uz to, ka grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" un Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas iesniegti kopā ar 2021. gada valsts budžeta likumprojektu, iespējams, pieņemti steigā, un to ietekme uz Covid-19 pandēmijas seku pārvarēšanu nav pilnvērtīgi izvērtēta.

Kolektīvā iesnieguma parakstītāji uzskata, ka šie grozījumi likumos viennozīmīgi atstātu negatīvu ietekmi uz nacionālo tiesību normu mērķauditoriju īstermiņā un uz valsts budžetu ilgtermiņā.

"Jaunās nodokļu reformas problēma ir ārkārtīgi nopietna un skar vismaz 240 000 Latvijas iedzīvotāju," saka akcijas #dodmākslaielpot iniciatore un tai veltītā videomākslas projekta režisore Jūlija Kova.

Avots: TVNET


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.