Publicējam maksas iniciatīvu: pirms reformas prasa reģionālos referendumus 17. Apr (2019)

Publicējam Latvijas Reģionu apvienības iniciatīvu „Par tautas tiesībām lemt sava novada nākotni”. Kā partijas rosinātam priekšlikumam tai ir piemērots 1000 eiro „slieksnis”.

Piedāvājot jaunu administratīvo teritoriju karti, valdība nav veikusi izpēti par to, kādus pakalpojumus un kādā kvalitātē pašvaldības nodrošina šobrīd, un attiecīgi nav izskanējis arī neviens konkrēts arguments par to, vai un kādi pakalpojumi pēc reformas cilvēkiem kļūs vieglāk pieejami, lētāki, ātrāki, kvalitatīvāki vai jebkādā citā veidā izdevīgāki, argumentē iniciatīvas virzītāji.

„Vienīgi iedzīvotāji ir tie, kuru kompetencē saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi ietilpst tiesības izlemt par savas dzīves telpas un savas kopienas jeb savas pašvaldības pievienošanos kādai citai pašvaldībai!” raksta autors Edvards Smiltēns.

„Tieši tāpēc esam sagatavojuši un portālā ManaBalss iesnieguši šo iniciatīvu. Iniciatīvas mērķis ir izstrādāt un pieņemt regulējumu, paredzot juridiski saistošu vietējo pašvaldību referendumu rīkošanu, pirms Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra iecerētās novadu apvienošanas.”

Kā esam norādījuši arī iepriekš, 1000 eiro „slieksnis” par iniciatīvas publicēšanu partijām un kompānijām ManaBalss platformā ir noteikts divu iemeslu dēļ.

ManaBalss platforma tiek uzturēta no visplašākās sabiedrības mikroziedojumiem, kad nu šie cilvēki apmeklē un lieto mūsu platformu. Iniciatīvu ierosināšana, ieskaitot dažkārt pat ļoti izvērstas un ilgstošas juridisko un nozaru ekspertu konsultācijas, kā arī balsošana par iniciatīvām vienmēr ir bijusi un paliks BEZMAKSAS, tāpēc būtu ļoti nekorekti pret šo visdažādāko politisko pārliecību cilvēkiem – mūsu finanšu ziedotājiem un konsultantiem, kas ziedo savu laiku ‒, ja viņu resursi tiktu izlietoti kādas konkrētas partijas aktivitātēm.

Otrs iemesls ir zināma „sliekšņa” radīšana, lai organizētiem viedokļu paudējiem ar salīdzinoši lielu administratīvo un finanšu resursu nebūtu priekšrocības attiecībā pret tiem, kam šāda resursa nav. Eiropā jau ir dažs slikts piemērs, kad sabiedrisko iniciatīvu platformu praktiski ir pārņēmusi konkrētās valsts politiskā opozīcija, „nomētājot” to ar savām iniciatīvām un kompromitējot šā labi domātā digitālā rīka leģitimitāti un efektivitāti. 1000 eiro „slieksnis” šādas situācijas rašanos acīmredzami novērš.

Autors: ManaBalss.lv