Sabiedrības aktivitāte pierāda savu ietekmi; izredzes ir arī Teikas kokiem 23. Jan (2020)

Pagaidām sabiedrības aktivitātes ar prasību saglabāt senos kokus bijušā velotreka "Marss" teritorijā un izveidot tur parku ir panākušas šīs teritorijas būvprojekta atslepenošanu.

Jau tā ir laba ziņa par Latvijas demokrātiju un par sabiedrības spiediena svarīgumu! Un zināmas izredzes ir arī pašai parka idejai un senajiem kokiem, jo tieslietu ministrs ir gatavs diskutēt par alternatīvu Valsts drošības dienesta (VDD) jaunās ēkas atrašanās vietu, ziņo LETA.

Kā lasāms virknē Latvijas mediju par atslepenoto projektu, šai teritorijā jau kādu laiku ir ieplānots būvēt Valsts drošības dienesta jauno ēku, kas arī paskaidro līdzšinējo darbību necaurskatāmību, un ko ir norādījuši Teikas apkaimes aktīvisti.

Iniciatīva "Palīdzi novērst ilggadīgu koku izciršanu un izveidot parku bijušā velotreka "Marss" vietā" platformā ManaBalss ļoti strauji – mazāk nekā mēneša laikā – guva atbalstu un ir iesniegta Saeimā. Šim 11 277 iedzīvotāju parakstītajam kolektīvajam iesniegumam Saeimai ir pievienoti arī klātienē VEF Kultūras pilī savāktie 4278 iedzīvotāju paraksti.

Paredzams, ka pēc to pārbaudes iedzīvotāju reģistrā daļa atbirs, jo Saeimas kārtības rullis nosaka, ka kolektīvajiem iesniegumiem leģitīmi ir tikai paraksti no Latvijas Republikas pilsoņu virs 16 gadu vecuma. Tomēr ir skaidrs, ka to ir vairāk nekā nepieciešams, lai Saeimai šis iesniegums būtu obligāti jāizskata un jādod oficiāla atbilde.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) jau ir izteicies, ka past viņš labprāt attiecīgajā teritorijā redzētu parku un sola kādā no tuvākajām koalīcijas sadarbības padomes sēdēm piedāvāt alternatīvu jaunās VDD ēkas atrašanās vietu. Pēc J. Bordāna teiktā var saprast, ka šādu piedāvājumu viņš ir izteicis jau iepriekš, un, viņaprāt, tas ir labs gan no organizatoriskā un finansiālā aspekta, gan arī šāds risinājums būtu laba atbilde sabiedrībā izskanējušajam sašutumam par koku izciršanu un sabiedrības interesēm atjaunot zaļo zonu.

Avots: LETA; ManaBalss

Apsver savu atbalstu šai iniciatīvai!