Saeimai būs jādiskutē par Latvijas Krievu savienības slēgšanu 04. Jul

Saeima ir apstiprinājusi iniciatīvas "Par vienotu sabiedrību bez Latvijas Krievu savienības" (LKS) saņemšanu. Saskaņā ar parlamenta kārtības rulli notiks saņemto parakstu izvērtējums iedzīvotāju reģistrā, un mēneša laikā ir jānotiek kolektīvā iesnieguma sākotnējai izskatīšanai. Lai gan deputātu darbā ir vasaras pārtraukums, ir paredzams, ka iniciatīva tiks izskatīta kādā no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ārkārtas sēdēm. Šādi sēžu precedenti ir bijuši arī iepriekšējos gados.

Tikmēr sarunu festivāls "Lampa" pagājušās nedēļas nogalē atcēla LKS līdzpriekšsēdētājas Tatjanas Ždanokas piedalīšanos diskusijā par politiskajām aktualitātēm. Izvērtējot drošības riskus, rīkotāji nolēma atcelt politiķes dalību, ziņo "Lampa" rīkotāji.

Līdzīgi motivēts ir organizācijas ManaBalss lēmums maija vidū. Mūsu e-demokrātijas platformu izmantošana turpmāk ir liegta konkrēti LKS, kā arī, balstoties publiski pieejamajā informācijā, pastiprināti vērīgi tiek vērtēta iesniegto iniciatīvu autorība vispār.

Tā mērķis ir novērst tādu tēmu nokļūšanu publiskajā telpā, kas apšaubītu Latvijas un Rietumu sabiedroto stingro nostāju pret Krievijas agresiju Ukrainu konkrēti vai būtu labvēlīgas Kremļa oficiālajam naratīvam jebkādās tā izpausmēs vispār.

Kamēr pilsoniskā sabiedrība pauž savu nostāju par attieksmi pret LKS un Latvijai nedraudzīgu propagandu, arī Saeima jau plāno partijām to darbībā aizliegt vērsties pret Latvijas vai citu demokrātisku valstu neatkarību un teritoriālo nedalāmību. Nedēļas beigās iesniegtā iniciatīva, kuras parakstus Saeima saņēma pirmdien, ir skaidrs atbalsts šādai politikai.


_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 54 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!