Sargies no naidīgas manipulācijas! 01. Jul

Esam ievērojuši maldinošo citā Eiropas valstī reģistrētu domēnu, kas imitē ManaBalss.lv, ieskaitot saites uz reālu mūsu platformas saturu, un mēģina manipulēt ar šā acīmredzami kaitīgā satura lietotājiem.

Pirmšķietami ar viltotu identitāti un citā Eiropas valstī reģistrētā domēna saturs tā lietotājos mēģina provocēt sajūtu, ka Latvijas valsts nerūpējas par viņu labklājību, tai pašā laikā veltot lielu naudu karam Ukrainā.

Organizācijas ManaBalss komanda ir pārliecināta, ka apjomīgs un noturīgs atbalsts Ukrainai karā pret Krievijas iebrukumu ir Latvijas suverenitātes un mūsu sabiedrības ilgtspējas interesēs. Jebkurš saturs, kas šķietami saistās ar ManaBalss zīmolu un vedina uz citām asociācijām, paredzami ir viltots un ar Tevi manipulē.

Esi uzmanīgs interneta satura lietotājs un sargies no naidīgas manipulācijas! Paldies ManaBalss.lv vērīgajai kopienai, un lūdzam mums arī turpmāk ziņot par aizdomīgām darbībām.

Norādām, ka ManaBalss komanda nav nevienam sūtījusi, piemēram, aptauju par dzīves dārdzību vai ko tamlīdzīgu. Drošības labad iesakām uz saņemtajām aizdomīgajām saitēm neklikšķināt.

Pārliecinies, ka ManaBalss vārdā Tev sūtīto interneta saišu (URL) adreses beidzas ar Latvijai piederīgo ".lv", nevis tikai kaut ko līdzīgu.

Kritiski izvērtē saturu, ja esi saiti atvēris!

Pašlaik sazināmies ar attiecīgo Eiropas valstu domēnu pakalpojumu institūcijām un meklējam risinājumus, kā arī un esam saziņā ar profesionāļiem, ieskaitot juristus, lai radušos situāciju ar maldinošo portālu risinātu.

Norādām, ka zīmols ManaBalss dažādās tā variācijās ir aizsargāta preču zīme. Mūsu vārda un grafisko simbolu izmantojums bez rakstiski apstiprināta saskaņojuma ar Sabiedrības Līdzdalības Fondu ir pretlikumīgs, un tam var būt tiesiskas sekas.

Platforma ManaBalss.lv darbojas, kā ierasts. Seko jaunumiem!


_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 54 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!