Tiekamies "Trompetē"! Saziņa ar sabiedrību par agrāk noslepenotajiem projektiem kļūst atklātāka 17. Feb (2020)

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) jauno ēku būvēs blakus bijušajam Brasas cietumam Rīgā, Upes ielā 1A, ziņo aģentūra LETA. Tas kļuvis zināms līdz ar Tieslietu ministrijas atslepenoto informāciju, lai uzlabotu saziņu ar sabiedrību pēc ažiotāžas par Valsts drošības dienesta (VDD) jauno ēku un sabiedrības prasību attiecīgajā vietā Teikā izveidot parku.

Par to, vai un kā sabiedrības spiediens maina publiskā sektora saziņas paradumus, pārrunāsim arī ManaBalss autoru sarunu vakarā otrdien, 18. februārī, bārā Trompete Taproom (Vecrīgā).

SAB izvietošanas projekts pie bijušā Brasas cietuma konceptuāli ir atbalstīts jau 2016. gada maijā. Šis nekustamais īpašums zemesgrāmatā ir ierakstīts uz valsts vārda Tieslietu ministrijas (TM) personā.

Tieslietu ministrija aģentūrai LETA ir apstiprinājusi, ka Valsts kanceleja slepenības statusu minētajai informācijai ir noņēmusi, lai novērstu turpmākās spekulācijas ap TM piedāvāto alternatīvo risinājumu Valsts drošības dienesta (VDD) jaunās ēkas atrašanās vietai. Jāatgādina, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) atbalsta parka izveidi Teikā VDD plānotās ēkas vietā un piedāvā tai rast citu novietojumu.

Adresē pie bijušā Brasas cietuma atradīsies administratīvās ēkas tieslietu nozares iestādēm. Būvdarbi ir jau sākušies, raksta LETA. Tāpat zināms, ka šajā adresē būs telpas SAB, Ieslodzījuma vietu pārvaldes centrālajam aparātam un Valsts tiesu ekspertīžu birojam un tā laboratorijai. SAB patlaban ir izvietots Miera ielā, iepretim Rīgas Lielajiem kapiem, savukārt Ieslodzījuma vietu pārvaldes centrālais aparāts ir izvietots Stabu ielā. Upes, Invalīdu un Hospitāļu ielas rajonā – bijušā kara hospitāļa teritorijā – jau patlaban ir izvietots Valsts tiesu ekspertīžu birojs, taču tā telpas neatbilst nepieciešamajām prasībām.

TM pārstāvis aģentūrai komentē ka pēc teritorijas pārņemšanas 2016. gadā šajā īpašumā ir apzināts apstādījumu stāvoklis, veikta dendroloģiskā izpēte un sagatavoti teritorijas apsaimniekošanas priekšlikumi. Atbilstīgi teritorijas un parka sakopšanas projektam esot arī notikušas tikšanās ar dažādu sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem un iedzīvotājiem, lai iepazīstinātu ar teritoriju, projekta plāniem un atzinumiem par koku stāvokli.

Ar Saeimā jau iesniegto iniciatīvu "Palīdzi novērst ilggadīgu koku izciršanu un izveidot parku bijušā velotreka "Marss" vietā" var iepazīties šeit.

Avots: LETA; ManaBalss