Pārstāvis: Raivis OzoliņšPublicēta: 16. May (2016)

10 BRĪVAS DIENAS NEDZĪVI DZIMUŠU BĒRNIŅU TĒVIEM!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
2'995
Jau parakstījuši 2'995
7'005

Ar šo iniciatīvu vēlamies panākt iespēju nedzīvi dzimušu bērniņu vecākiem pēc traģiskā notikuma būt kopā un kopīgi mēģināt pārdzīvot notikušo nelaimi. Šīs 10 dienas ir ārkārtīgi būtiskas, lai veicinātu vecāku spēju izdzīvot un pārdzīvot notikušo kopā un atbalstīt vienam otru. Likumdošana un normatīvie akti uz doto brīdi šādu iespēju neparedz, liekot šādas nelaimes gadījumā tēvam doties ierastās darba gaitās jau RĪT, it kā nekas nebūtu noticis, un māmiņu atstājot vienu ar visām savām domām un pārdzīvojumiem. Mūsuprāt tas ir pilnīgi nepieņemami, necilvēcīgi un tuvredzīgi. Paši esam izgājuši cauri šai nelaimei un ar pārliecību varam teikt, ka šīs izmaiņas ir obligātas, lai kaut nedaudz veicinātu šādu vecāku atkopšanos un vēlmi arī nākotnē plānot bērniņus un kuplināt Latvijas ģimenes.

Par Paternitātes pabalsta saņēmēju būtu jānosaka arī nedzīvi dzimuša bērniņa tēvs. Latvijas normatīvajos aktos minēts, ka par nedzīvi dzimušu bērniņu tiek uzskatīts bērniņš pēc 22. grūtniecības nedēļas. Atliekot malā emocijas un veicot aprēķinu, kāds būtu gada skatījumā nepieciešamais Latvijas valsts ieguldījums šādas iniciatīvas ieviešanai normatīvajos aktos, redzam, ka te ir nepieciešama tikai politiskā griba ieviest nepieciešamās izmaiņas. - Vidējā bruto alga Latvijā 2015 €818,00 - Pabalsta likme 80% - Pabalsts 10 dienas €218,13 - Vidējais nedzīvi dzimušo bērniņu skaits gadā (2010-2014) 110 - Valsts izdevumi gadā €23 994,67

Ieviešot šīs izmaiņas uz valsts budžeta fona naudiskais ieguldījums ir tik niecīgs, salīdzinot ar to, ko ģimenēm dos šīs 10 dienas kopā ar tēvu! Ģimenēm, kurām nākotnē būtu jāsaskaras ar līdzīgu traģēdiju, tas būs neatsverams atbalsts šādā brīdī būt kopā un iespēja abiem vecākiem visu laiku veltīt ģimenei un viens otra atbalstam, kas ir visbūtiskākais šādā situācijā. Aicinām atbalstīt Latviju ar spēcīgām ģimenēm un panākt cilvēcīgākus apstākļus vecākiem zaudējot bērniņu.

Pievienots dokuments

Iniciatīva_-_10_BRĪVAS_DIENAS_NEDZĪVI_DZIMUŠU_BĒRNIŅU_TĒVIEM.pdf (atvērt)