Par tīru gaisu Rīgā: tavam viedoklim par gaisa kvalitāti Rīgā ir nozīme!

Kampaņas “Par tīru gaisu Rīgā!” ietvaros rīdzinieki 2022.gadā ir kļuvuši par daļu no starptautiska Eiropas līmeņa 'crowdsourcing' jeb pūļa ideju vākšanas eksperimenta, kurā cilvēki sadarbojas kopēja mērķa sasniegšanai - gaisa kvalitātes uzlabošanai savā pilsētā un visā Eiropā. Projekta beigās tiks izstrādātas likumdošanas iniciatīvas, lai risinātu piesārņojuma problēmu, attīrītu mūsu gaisu un nodrošinātu veselīgu gaisa kvalitāti ikvienam.

Piedalies!

1. Dodies uz projekta mājas lapu www.partirugaisuriga.lv.
2. Atbildi uz mājaslapā uzdotajiem jautājumiem un raksturo problēmas, ar kurām esi saskāries galvaspilsētas gaisa kvalitātes dēļ.

Katra pieredze un paustais viedoklis ir vērtība, kas palīdzēs uzlabot gaisa kvalitāti visiem Rīgas, Latvijas un Eiropas iedzīvotājiem!


Kā notiks kampaņa?

Projekts norisināsies četrās kārtās:
1. Vispirms lūgsim tevi iezīmēt tās gaisa kvalitātes radītās problēmas, ar kurām galvaspilsētā saskaries ikdienā. (1.janvāris - 31.marts)
2. Pēc tam aicināsim tevi piedāvāt savus risinājumus tām gaisa kvalitātes problēmām, kuras būs izkristalizējušās pēc pirmajā kārtā sanemtajām atbildēm. (1.aprīlis - 30.jūnijs)
3. Tad tev būs iespēja atlasīt idejas un prioritātes, kas būtu aktuālas ne vien rīdziniekiem, bet arī plašākā mērogā. (1.jūlijs - 30.septembris)
4. Pamatojoties uz iepriekš apkopoto informāciju un ciešā sadarbībā ar ekspertiem - Eiropas Vides Biroju - varēsi sniegt savu artavu, formulējot jau konkrētus priekšlikumus par gaisa kvalitāti. (1.oktobris - 16.decembris)

Par katras kārtas uzsākšanos un tās norises gaitu tiksi informēts masu un sociālajos medijos, tāpēc seko projekta jaunumiem “Par tīru gaisu Rīgā” Facebook lapā un projekta vietnē www.partirugaisuriga.lv!

------

Projekts “CODE Europe” visa 2022. gada garumā norisināsies piecās Eiropas pilsētās – Rīgā, Tallinā, Atēnās, Lisabonā un Burgasā. Tā ievaros tiek ieviests arī inovatīvs sociālās ieklausīšanās rīks, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību spēj ievākt internetā pieejamo informāciju par iedzīvotāju nostāju gaisa kvalitātes jautājumos. Projekta gaitā norisinās arī pētnieciskā darbība par digitālo līdzdalību un tiek izstrādāta vispārēji pielietojama metodoloģija tās izvērtēšanai, kā arī ētikas vadlīnijas turpmākajām sociālās ieklausīšanās kampaņām.

Vairāk par CODE lasi šeit!.

Projektu finansē: