Pārstāvis: Līga DambePublicēta: 07. Jan

ĀRVALSTU STUDENTIEM DRAUDZĪGAS VALSTS UN PAŠVALDĪBAS IESTĀDES
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
133
Jau parakstījuši 133
9'867

Jau kopš 2005. gada pieaug ārvalstu studentu skaits, un pieaug arī problēmas valodas barjeru dēļ. No tām cieš gan paši studenti, gan arī valsts - gan ekonomiski, gan prestiža ziņā uz citu valstu fona. Ar šīs iniciatīvas palīdzību vēlamies uzlabot komunikāciju starp ārvalstu studentiem un valsts un pašvaldību iestādēm, nosakot, ka pirmajā gadā pēc ierašanās Latvijā ārvalstu studenti oficiālajās iestādēs ir tiesīgi saņemt informāciju arī angļu, ne tikai latviešu valodā. Šādi tiktu novērsti arī valsts valodas lietojuma iespējamie pārkāpumi.

Attiecīgi piedāvājam grozīt Valsts valodas likuma 8. panta 1. punktu, kas paredz, ka "valsts un pašvaldību iestādēs, tiesās un tiesu sistēmai piederīgās iestādēs, valsts un pašvaldību uzņēmumos, kā arī uzņēmējsabiedrībās, kurās lielākā kapitāla daļa pieder valstij vai pašvaldībai, lietvedībā un dokumentos lietojama valsts valoda. Sarakste un cita veida saziņa ar ārvalstīm var notikt svešvalodā". Likuma grozījumos piedāvājam pievienot noteikumu, ka pirmajā mācību gadā ar ārvalstu studentiem oficiālā saziņa var notikt svešvalodā - angļu valodā.

Veidojot labāku komunikāciju ar ārvalstu studentiem, var izvairīties no nejaušas likumu pārkāpšanas un no sodiem. Ja iebraucēji saņems informāciju angļu valodā, tad vairs nebūs arī iespējas rast attaisnojumus, lai izvairītos no informācijas sniegšanas. Tā tiks ietaupīti arī nodokļu maksātāju līdzekļi, jo informēta sabiedrība ir atbildīgāka, atvērtāka un iesaistītāka, un ieguvēji būs ne vien jaunie studenti, bet arī valsts.

Pievienots dokuments

arvalstustudentiemdraudzigasvalstsunpasvaldibasiestades1.pdf 320 KB (atvērt)

Iniciatīvas parakstītāji 133

Iniciatīvas jaunumi

Seko, atbalsti, dalies!pirms 25 dienām

Lasi Tavam balsojumam tematiski atbilstīgo Facebook publikāciju un apsver savu atbalstu citām šīs jomas iniciatīvām!

Piesekojies mūsu Facebook lapai un dalies ar ManaBalss jaunumiem sociālajos tīklos!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā esi saņēmis/-usi šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Oficiālo iestāžu informācija ārvalstu studentiem – arī angliski?13. Jan

Vai pirmajā gadā pēc ierašanās Latvijā ārvalstu studenti oficiālajās iestādēs varētu saņemt informāciju arī angļu, ne tikai latviešu valodā?

Par to diskutēsim kārtējā raidījumā "Mana Balss"!

Nāc uz ierakstu studijā otrdien, 14. janvārī, plkst. 18:45 (ierašanās no 18:30) Rīgā, Blaumaņa ielā 32! Ēterā skaties svētdien, 19. janvārī, plkst. 20.00!

Diskutēs:
Laura Freimane, iniciatīvas autore
Hosams Abu Meri, ārsts
Imants Bergs, augstskolas "Turība" studiju attīstības un starptautiskās sadarbības prorektors
Marija Golubeva, 13. Saeimas deputāte (A/P), Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijas locekle
Diskusiju moderē: Ansis Klintsons

Nosakot labāku komunikāciju ar ārvalstu studentiem, var izvairīties no nejaušas likumu pārkāpšanas un no sodiem. Ja iebraucēji saņems informāciju angļu valodā, tad vairs nebūs arī iespējas rast attaisnojumus, lai izvairītos no informācijas sniegšanas. Tā tiks ietaupīti arī nodokļu maksātāju līdzekļi, jo informēta sabiedrība ir atbildīgāka, atvērtāka un iesaistītāka, un ieguvēji būs ne vien jaunie studenti, bet arī valsts.

Raidījuma "Mana Balss" projektu finansē "Mediju atbalsta fonds" no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma saturu atbild RīgaTV 24.

AUTORS: MANA BALSS