Pārstāvis: Dmitrijs SkorohodovsPublicēta: 13. Aug (2020)

PAR NEPRECĒTO PĀRU ATKALAPVIENOŠANOS ARĪ COVID-19 APSTĀKĻOS
Iniciatīva tiks iesniegta LR Ministru prezidenta birojā

1'000
716
Jau parakstījuši 716
284

Starptautisko robežu slēgšana COVID-19 pandēmijas laikā joprojām ir saprātīga un pat nepieciešama. Reizēm ir jāpārtrauc tūrisms, lai aizsargātu sevi un citus. Tomēr mīlestība nav tūrisms, un Covid-19 šķir arī oficiāli nereģistrētu pāru attiecības. Šajos gadījumos nav runas par atvaļinājumu braucieniem, bet par pāru attiecībām, cilvēciskām jūtām un arī cilvēku garīgo veselību visā pasaulē. Sekosim tādiem starptautiskajiem piemēriem kā Dānija, Vācija, Norvēģija, Nīderlande, Austrija, Šveice, Somija, Islande, Čehija u.c.

Tāpēc aicinām arī Latviju sekot starptautiskajai iniciatīvai #LoveIsNotTourism un ar tiesisku regulējumu noteikt neprecēto pāru atkalapvienošanās iespēju arī Covid-19 krīzes laikā. Ir nepieciešams tiesiski atrunāt, ka Latvijas valstspiederīgajiem ir tiesības uz atkalapvienošanos ar partneriem neatkarīgi no to ieceļošanas valstīm, ja tiek nodrošināta sabiedrības drošības prasību ievērošana. Šādi drošības noteikumi būtu: pašapmaksāta pārbaude, ierodoties Latvijā, un karantīna, līdz tiek saņemts negatīvs rezultāts; vai arī 14 dienu stingra karantīna un pašizolācija.

Sabiedrības ieguvums no tā būs cilvēku emocionālā drošība, jo ārēju iemeslu dēļ tuvi cilvēki netiks viens no otra šķirti.

Iniciatīvas jaunumi

Aicinājums apsvērt atbalstu tematiski radniecīgai iniciatīvai10. Nov (2020)

Paldies par Tavu pilsonisko aktivitāti un interesi par ManaBalss platformas autoru ierosinājumiem!

Tā kā esi atbalstījis šo iniciatīvu, ManaBalss aicina Tevi parakstīt arī citu – tematiski radniecīgu – iniciatīvu "Par ierobežojumu atcelšanu pirts un citiem skaistumkopšanas pakalpojumiem", kas iestājas par izsvērtākiem Covid-19 ārkārtas stāvokļa noteikumiem.

Ja atbalsti šo iniciatīvu, lūdzam ar to dalīties arī ar citiem!

AUTORS: MANA BALSS