Pārstāvis: Olga PetkevičaPublicēta: 06. Jan (2021)

ATGRIEZĪSIM BĒRNUS SKOLĀS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
3'879
Jau parakstījuši 3'879
6'121

Ir jāļauj skolēniem apmeklēt skolas klātienē, jo līdz šim mācību iestādēs nav bijušas lieli Covid-19 saslimšanas uzliesmojumi. Dzīvās saskarsmes ar pedagogiem un klasesbiedriem trūkums slikti ietekmē bērnus.

2020. gada 5. janvārī valdība konceptuāli vienojās pagarināt brīvdienas 1.-4. klašu skolēniem, bet 7.-12. klašu skolēniem - pagarināt attālinātas mācības. Pirms gala lēmums ir pieņemts (provizoriski tas notiks 7. janvārī), ir jāparāda valdībai, ka sabiedrība neatbalsta šādu scenāriju. Līdz šim statistika skaidri rādīja, ka cilvēki vibiežāk ar Covid-19 saslimst ģimenēs un darba kolektīvos, bet ne mācību iestādēs. Mehānisms, ka saslimšanas konstatēšanas gadījumā klase īslaicīgi pāriet uz attālinātām mācībām, labi darbojās, un tas ir pielietojams arī turpmāk. Visu vecumu bērni ļoti cieš no sēdēšanas mājās un nespējas komunicēt ar pedagogiem un draugiem. Mācību kvalitāte pazeminās. Un vasarā mācīties neviens negrib. Mācību gada sākumā tika ieviesta adekvāta un saprotama sistēma: viena klase - viens kolektīvs, un tā iekšā var komunicēt un sēdēt pie viena sola. Tas neradīja vīrusa uzliesmojumus skolās, tāpēc šī sistēma ir jāpagarina, bērnus atgriežot skolās un mācību klasēs pēc iespējas ātrāk. Turklāt mācību stundu laikā viņiem nav jāvalkā sejas maskas, jo tās traucē mācību procesam.

Tādējādi bērni iegūs normālu izglītību un attīstīsies garīgi un fiziski. Bērniem ir nepieciešama dzīva komunikācija ar klasesbiedriem un pedagogiem.