Pārstāvis: Liene KanajevaPublicēta: 13. Feb

ATVAĻINĀJUMS JAUNĀS MĀMIŅAS ATBALSTA PERSONAI NEVIS TĒVAM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
266
Jau parakstījuši 266
9'734

Aicinu piešķirt desmit dienu atvaļinājumu sakarā ar bērna piedzimšanu personai, kura pēcdzemdību periodā sniedz praktisku un emocionālu atbalstu jaunajai māmiņai. Šobrīd valsts apmaksāts desmit dienu papildus atvaļinājums tiek piešķirts bērna tēvam, bet bērnu tēvi ne vienmēr par saviem bērniem tiešām rūpējas. Šo atvaļinājumu valsts apmaksā arī tēviem, kas savus bērnus pamet, nerūpējas un par tiem neinteresējas. Diemžēl ir tēvi, kas par saviem bērniem ir vienaldzīgi, un viņu atbildība beidzas ar grūtniecības iestāšanos. Mēdz būt, ka tēvs piešķirtā atvaļinājuma laikā nevienu reizi nav bijis bērna tuvumā, bet valsts apmaksāto atvaļinājumu izmanto, lai dotos ceļojumā. Tāpēc atvaļinājums ir jāpiešķir reālajai atbalsta personai – lai tas būtu kāds ģimenes loceklis, draudzene vai radinieks, kas sievietei sniedz atbalstu pirmajās dienās pēc dzemdībām.

Aicinu Darba likuma 155. panta 1. daļā mainīt vārdu "tēvs" pret "atbalsta persona" – cilvēks, kurš sniedz palīdzību jaunajai māmiņai, nevis ir bioloģiskais tēvs.

Jaunās māmiņas (īpaši vientuļās) līdz ar to saņems lielāku atbalstu gan emocionāli, gan fiziski no personas, kura vēlas palīdzēt un būt līdzās pēcdzemdību periodā. Valsts nemaksās vīriešiem par papildus atvaļinājumu, kuri piešķirto atvaļinājumu izmato savu interešu un vajadzību apmierināšanai, ignorējot tēva pienākumus.