Prasība ir ieviesta neatkarīgi no iniciatīvas

Pārstāvis: Zigmārs DzenisPublicēta: 31. Jul (2023)

ATVERAM UZ KRIEVIJU EKSPORTĒJOŠO UZŅĒMUMU SARAKSTU!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
1'993
Jau parakstījuši 1'993
8'007

Neraugoties uz Krievijas sākto karu, sadarbību ar Krieviju aizvien turpina vairāki simti Latvijas uzņēmumu, kas nav pakļauti sankcijām. Ekonomikas ministrija, argumentējot ar komercinformācijas noslēpumu, ar uzņēmumu sarakstu Latvijas Televīziju atteicās iepazīstināt. Motivācija turpināt sadarbību ir dažāda. Sākot no humāniem apsvērumiem līdz gluži racionālam aprēķinam. No Latvijas uz Krieviju vēl 2019. gadā eksportēja 1095 uzņēmumi. 2023. gada pirmajos piecos mēnešos vairs tikai 307. Šogad maijā no Latvijas uz Krieviju visvairāk eksportēts: alkohols, pārtika; ķīmija, medikamenti; mašīnas, mehānismi, elektroiekārtas; tekstilizstrādājumi.

Es aicinu mainīt komercinformācijas noslēpuma regulējumu un uzlikt par pienākumu Ekonomikas ministrijai darīt medijiem pieejamu informāciju par Latvijas uzņēmumiem, kuri eksportē uz Krieviju. Jo primārās ir Latvijas sabiedrības intereses. Šāda informācija nevar tik uzskatīta par komercinformācijas noslēpumu, jo tā neietekmē Latvijas uzņēmumu iekšējo konkurenci.

Līdz ar to sabiedrībai tiks dota lielāka izvēles iespēja "balsot ar maciņu" par šo kompāniju izvēli tirgoties ar agresorvalsti Krieviju.