Pārstāvis: Kaspars RumbaPublicēta: 23. Jan

NODOKĻU KONVENCIJAS IZBEIGŠANA AR BALTKRIEVIJU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
303
Jau parakstījuši 303
9'697

Lai veicinātu karadarbības beigas Ukrainā, līdz pārliecinošai režīma maiņai ir maksimāli jāsamazina ekonomiskās attiecības ar Krieviju un tās sabiedrotajiem. Nodokļu atvieglojumu piemērošana ekonomiskajām attiecībām ar Baltkrieviju esošajos apstākļos ir amorāla, divkosīga un pārtraucama, jo: 1. Baltkrievija ir Krievijas sabiedrotais asiņainā karā pret Rietumu demokrātiju; 2. Latvijas nodokļu maksātāju nauda, kas varētu tikt novirzīta citu prioritāšu finansēšanai, tiek tērēta fiziskai aizsardzībai pret hibrīdkaru un žoga būvniecībai uz robežas ar Baltkrieviju; 3. mūsu robežsargi ik dienu riskē nonākt sadursmēs ar bēgļiem, kurus Baltkrievija apzināti stumj uz Latviju un Eiropas Savienību.

Tāpēc aicinu Latviju no mūsu puses pārtraukt konvenciju ar Baltkrieviju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu (https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/159-latvijas-republikas-un-baltkrievijas-republikas-konvencija-par-nodoklu-dubultas-uzliksanas-un-nodoklu-nemaksasanas-noversanu). Konvencija ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no līgumslēdzējām valstīm tās darbību izbeidz. Apstākļos, kad uz robežas ar Baltkrieviju tiek būvēts žogs, lai apturētu tās organizēto hibrīdkaru, ir mazākais divkosīgi turpināt piemērot nodokļu atvieglojumus darījumos ar šo valsti.

Ieguvums no tā, pirmkārt, būs papildus drošība. Mazāk maksājumu uz Baltkrieviju samazinās Baltkrievijas ienākumus un Krievijas tranzīta ienākumus, tā ātrāk panākot karadarbības izbeigšanu. Otrkārt, šis ir sabiedrības morāles jautājums. Ir jāpārtrauc amorālā un divkosīgā sadarbība ar valsti, kas sniedz atbalstu karam Ukrainā, uzņem pie sevis "vagneriešus", un, visticamāk, ļautu savu teritoriju izmantot, lai aizvērtu Baltijas sauszemes robežu ar Eiropu. Un, treškārt, tie būs papildus nodokļi Latvijas budžetā no darījumiem ar Baltkrieviju, ja vien tādi turpināsies.