Pārstāvis: Ģirts GrīnbergsPublicēta: 13. Jul (2022)

BĒRNU DROŠĪBA PIE ŪDENS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
206
Jau parakstījuši 206
9'794

Ir nepieciešams būtiski uzlabot sevišķi bērnu drošību pie atklātām ūdenstilpnēm, nosakot peldvestu obligātumu gados jaunākajiem bērniem un ceļot vecuma slieksni peldvestu obligātumam, lietojot pārvietošanās līdzekļus ūdenī. MK noteikumos pašlaik ir sastādīts paaugstinātas bīstamības objektu saraksts, bet jurisprudencē ir arī tāds jēdziens kā paaugstinātas bīstamības avots. Ar to apzīmē arī automašīnas, augstceltņu būves u.c. – jebko, kas var radīt nopietnas sekas cilvēkam un kur ir jāievēro īpaša drošība. Atklāta ūdenstilpne noteikti var tik traktēta kā paaugstinātas bīstamības avots un vieta īpašai piesardzībai. Diemžēl to katru vasaru apstiprina augstais bojāgājušo skaits atklātajās ūdenstilpnēs. Tāpēc arī peldvietās un uz ūdens ir jānosaka stingrāki obligātie drošības pasākumi, līdzīgi kā, braucot ar velosipēdu, mēs lietojam ķiveres, un automašīnās – piesprādzējamies un sēdinām bērnus speciālos krēsliņos.

Attiecīgi ir nepieciešams regulējumos atrunāt, kas ir drošas peldvestes un noteikt to obligātumu pie atklātām ūdenstilpnēm bērniem līdz septiņu gadu vecumam. Septiņi gadi būtu samērīgs vecums gan pastiprinātai uzmanībai, neradot diskomfortu bērnam, gan no patstāvīgas peldētprasmes mācīšanās viedokļa. Apsverams gan būtu arī augstāks vecuma slieksnis. Līdztekus tam ir jāceļ vecuma slieksnis no 12 uz 18 gadiem peldvestu obligātumam, atrodoties laivās, uz SUP dēļiem u.c. pārvietošanās līdzekļiem ūdenī.

Ar šīm vienkāršajām izmaiņām tiks glābtas bērnu un jauniešu dzīvības, un tas nodrošinās daudz lielāku drošību bērniem, atrodoties pie ūdens.