Pārstāvis: Arkādijs DementjevsPublicēta: 21. Sep (2023)

IESPĒJA ATTEIKTIES NO REKLĀMAS MATERIĀLIEM PASTKASTĪTĒS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
415
Jau parakstījuši 415
9'585

Vēlos panākt iespēju atteikties no mazumtirdzniecības kompāniju drukātās reklāmas (bukletiem, katalogiem, akcijas preču lapām u.c.) pastkastītēs. Katru nedēļu atveram savu pastkasti un atrodam milzīgu kaudzi mums nevajadzīgu drukāto reklāmu. To ir tik daudz, ka ir risks šai drazā nepamanīt kādu tiešām svarīgu vēstuli un izmest to atkritumos kopā ar visu pārējo.

Tāpēc aicinu noteikt par pienākumu Latvijas lielākajiem mazumtirgotājiem, piemēram, Lidl, Maxima, Rimi, Mego, Ksenukai, bet ne tikai, savās tīmekļa vietnēs pievienot funkcionalitāti, kas ļauj klientiem konkrētās adresēs atteikties no drukātiem reklāmas materiāliem. Un tālākais ir jau mazumtirgotāju un tos apkalpojošo reklāmas kompāniju un darbinieku ziņā – kā izsekot, kuru adrešu pastkastītēs reklāmas materiālus mest ir aizliegts. Ja tas netiks ievērots, tad līdz ar jauno regulējumu klientam būs pamatojums vērsties ar sūdzību, piemēram, Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

No šāda regulējuma ieguvēji būs iedzīvotāji, kuriem ir apnicis nemitīgi saņemt nekam nederīgu drukātu materiālu blāķi. Jādomā, ka šis lieko apdrukāto papīru blāķis taču ir arī ar zināmu ietekmi uz vidi. Tāpēc šāds regulējums ļaus mazumtirdzniecības reklāmdevējiem informētāk plānot savas drukātās reklāmas reāli nepieciešamo apjomu un, kaut minimāli, tomēr atstās labvēlīgu ietekmi arī uz vidi.