Pārstāvis: Aleksandrs LeitānsPublicēta: 18. Jul (2016)

PAR MAKSAS STĀVVIETAS ATCELŠANU VECĀĶOS
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas Domei

1'000
372
Jau parakstījuši 372
628

Vēlētos novērst netaisnību un atcelt maksas iekasēšanu vasaras periodā (no 01.05. līdz 30.09.) par automašīnu novietošanu stāvvietā Vecāķos. Šobrīd katram atpūtniekam, kurš ierodas Vecāķos ar savu automašīnu, lai atpūstos pie jūras, ir jāmaksā 2,00 eiro par savas automašīnas novietošanu stāvvietā.

Paskaidrošu, ka fiksētā maksa Vecāķos 2,00 eiro apmērā tiek iekasēta laika periodā no plkst. 8:00 līdz 20:00 neatkarīgi no tā, cik ilgu laiku automašīna atradīsies stāvvietā – iespējams, ka tās būs tikai 10 minūtes, un tas izmaksās 2,00 eiro, bet, iespējams, ka tā būs visa diena, un arī tādā gadījumā tas izmaksās 2,00 eiro. Netaisnība izpaužas kā fakts, ka Rīgā, piekrastes zonā „Vakarbuļļi” automašīnu stāvvieta ir bez maksas, bet otrā Daugavas pusē – Vecāķos – atrodas maksas automašīnu stāvvieta, kas izmaksā 2,00 eiro. Vai tiešām līča smiltis vai ūdens Vakarbuļļos un Vecāķos atšķiras? Vai varbūt cilvēki maksā atšķirīgus nodokļus atkarībā no Daugavas labā vai kreisā krasta? Informācija par stāvvietu Vakarbuļļos: https://www.riga.lv Mēs lūdzam Rīgas domei atcelt maksu par stāvvietu Vecāķos (alternatīvs variants – pazemināt cenu līdz 1,00 eiro, kā arī noteikt laiku, kad tiek iekasēta maksa par stāvvietu – šobrīd no plkst. 8:00 līdz 20:00, bet mēs piedāvājam laiku no plkst. 8:00 līdz 17:00).

Ņemiet vērā, ka, beidzot darba dienu un vēloties atslābināties, nomierināties, atbrīvoties no uzkrātā stresa, negatīvajiem darba dienas mirkļiem un smelties pozitīvas emocijas, daudzi iedzīvotāji labprāt dodas pastaigā gar jūras krastu, lai paelpotu jūras svaigo gaisu, pamērcētu jūras ūdenī kājas, nopeldētos, paskrietu, paspēlētu futbolu, volejbolu, padzertu tēju kafejnīcā vai izbaudītu saulrietu ar draugiem, otro pusīti vai vienatnē utt. Vairākumam Rīgas iedzīvotāju darba laiks beidzas plkst. 17:00 vai 18:00, un viņi varētu nekavējoties doties uz jūru uz 1-2 stundām, taču viņiem nākas maksāt 2,00 eiro par savas automašīnas stāvvietu, un tas ir tikpat daudz, cik maksā vadītājs, kurš ir atbraucis uz jūru no rīta un pavadījis piekrastē visu dienu. Tas nav taisnīgi. Ieguvums izpaudīsies kā nodokļu maksātāju naudas ekonomija, kā arī šķēršļu novēršana Vecāķu pludmales apmeklēšanai un Rīgas iedzīvotāju veselības uzlabošanai.

Pievienots dokuments

Vecaki.pdf (atvērt)