Pārstāvis: Deniss ČalovskisPublicēta: 11. Apr (2016)

JĀPUBLICĒ VID UN CITU VALSTS IESTĀŽU NEGODPRĀTĪGO IERĒDŅU SARAKSTU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
2'364
Jau parakstījuši 2'364
7'636

6. aprīlī premjerministrs Māris Kučinskis vienojās ar finanšu, iekšlietu un tieslietu ministriem par to, ka negodprātīgās darbībās pieķertie darbinieki tiks pārvesti uz citām valsts struktūrām, kuras nav saistītas ar nodokļu dienestu. Es uzskatu, ka sabiedrībai un nodokļu maksātājiem ir tiesības zināt, par kādiem pārkāpumiem ierēdņi tika atzīti par negodprātīgiem, un šādos gadījumos, kad runa ir par krimināliem noziegumiem, tos jānodod tiesāšanai, lai viņi atbildētu likuma priekšā. Latvijā nedrīkst būt cilvēki, kuri stāv pāri likumam, it īpaši to vidū, kuru pienākums ir skatīties, lai šis likums tiktu ievērots.

Latvijas Republikas likumos nav tāda jēdziena - negodprātīgs, tādēļ aicinu deputātus skaidri definēt šo terminu, noteikt kādos gadījumos amatpersonai tiek piešķirts negodprātīgas personas statuss, un kādi pasākumi var tikt piemēroti personām, kurām ir piešķirts šis statuss. Ņemot vērā, ka jau šobrīd apsūdzība negodprātībā tiek izmantota kā represīvs mehānisms, kurš ir vērsts pret nevēlamiem darbiniekiem, un kura būtība nav skaidra ne sabiedrībai, ne ierēdņiem, ne atbildīgajām iestādēm. Aicinu deputātus veikt izmaiņas likumdošanā, ar kuru saskaņā visi VID, kā arī citu valsts iestāžu ierēdņu vārdi, kuri tika pasludināti par negodprātīgiem, tiktu publiskoti izdevniecības "Latvijas Vēstnesis" oficiālajā mājas lapā, norādot par kādu pārkāpumu ierēdnis tika atzīts par negodprātīgu. Kā arī aicinu Saeimas deputātus kontrolēt, lai šie ierēdņi, kuriem tika piešķirts negodprātīgas personas statuss kriminālu noziegumu dēļ ( it īpaši kukuļņemšanas dēļ), tiktu izdoti tiesāšanai un saņemtu likumā paredzēto sodu.

Negodprātīgo ierēdņu vārdu publiskošana palīdzēs sakārtot valsts struktūrveidojošo iestāžu aprindas, samazināt korupcijas līmenī Latvijā, kā arī pasargāt godprātīgus ierēdņus no iestādes vadības spiediena, kura var atzīt darbinieku par negodprātīgu personisku iemeslu dēļ. Līdz ar to varēs skaidri saprast par ko ierēdņiem piešķirts negodprātīgā statuss - kukuļņemšanas dēļ vai iestādes iekšējās kārtības pārkāpumu dēļ, kā piemēram, smēķēšanu aizliegtās vietās, darba laika kavēšanu, vai darba vietas dress-koda neievērošanu.

Iniciatīvas jaunumi

Deniss Čalovskis: Es to uzskatu par mūsu bezierunu uzvaru!27. Jun (2016)

Sveiciens visiem!

Domāju, ka ir pienācis laiks, lai rezumētu mūsu mazo cīņu pret Valsts Ieņēmuma Dienesta patvaļu. Tikai divu mēneša laikā, esam savākušu vairāk par 1400 balsīm!

Protams, ka var uzskatīt, ka galējais mērķis netika sasniegts, jo pilno balsu skaitu mēs tā arī neesam savākuši un „VID negodprātīgo darbinieku saraksti” netika publicēti.

Bet mēs varām apgriezties un paskatīties ko ir panākuši mūsējie 1400 balsis, un tas nav maz:

- Pirmkārt, mūsu aktivitāte nepalika nepamanīta – gan sabiedrībā, gan masu medijos, pat VID to pamanīja. Līdz ar to VID darbā sekojas faktiskās izmaiņas.

- VID vairs neizmanto terminu „negodprātīgs” lai tā dēvētu darbiniekus bez jebkādiem pierādījumiem.

- Pārstāja veidot negodprātīgo darbinieku sarakstus, kur varēja nokļūt arī godprātīgi darbinieki.

- Tika uzsākti 4 kriminālprocesi un ar šo lietu VID darbinieku vārdi kļuva zināmi.

- Beigu beigās, VID ģenerāldirektore Ināra Petērsone atkāpās no amata, bet viņas vietā uz laiku tika iecelta Dace Pelēkā.

Kaut gan mūsu mērķis nekād nav bijusi cīņa pret Ināru Pētersoni personīgi un pēdējais moments kļuva par pārsteigumu man un maniem domubiedriem.

Šī iniciatīva ir īstais pieradījums tam, ka pat tādos gadījumos, kad ne visi cilvēki tic, ka izmaiņas var būt un kad savākto balsu skaits ir krietni mazāks par nepieciešamo, valsts iestādēs tomēr tiek veiktas kardinālas izmaiņas un es to uzskatu par mūsu bezierunu uzvaru!

AUTORS: DENISS ČALOVSKIS

Saeimas deputāts, Kārlis Krēsliņš, sociālajā vietnē Facebook.com izsaka atbalstu iniciatīvai!29. Apr (2016)

29. aprīlī, reaģējot uz inicatīvas autora Denisa Čalovska ierakstu facebook, Saeimas deputāts (NA), kā arī Latvijas Aizsardzības spēku un Nacionālo bruņoto spēku virsnieks Kārlis Krēsliņš publiski izteicis atbalstu iniciatīvai!

AUTORS: ANNIJA EMERSONE