Pārstāvis: Biedrība "Autopārvadātāju asociācija "Latvijas auto""Publicēta: 13. May (2022)

KRAVAS UN VIEGLO TRANSPORTLĪDZEKĻU ELEKTRONISKĀS RINDAS IEVIEŠANA ĀRĒJĀS SAUSZEMES ROBEŽAS ŠĶĒRSOŠANAI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
686
Jau parakstījuši 686
9'314

Aicinām mainīt esošo kārtību un metodes, kā kravas un vieglie transportlīdzekļi šķērso Latvijas valsts ārējo robežu, un ieviest modernu, efektīvu tehnoloģiju, lai tas ir izdarāms ērti un ātri.

Jau ir programmatūras, kuras var veiksmīgi integrēt arī Latvijā, vai arī izstrādāt savas, un ieviest elektronisku sauszemes ārējās robežas rindas administrēšanu. Proti, ir jādod kravas un vieglo auto vadītājiem iespēja reģistrēt automašīnu sev vēlamajā un pieejamajā laikā valsts ārējās robežas šķērsošanai, un tam ir jānotiek vienotā elektroniskajā sistēmā.

Lietotāji, elektroniski ieejot sistēmā, reģistrētos rindai un attiecīgi uz šo savu izvēlēto laiku ierastos robežas šķērsošanas vietā iebraukšanai Latvijā. Tas novērstu pašreizējās milzīgās dīkstāves, uz kurām ir spiesti kravu pārvadātāji. Tas arī atslogotu infrastruktūru un novērstu liekos izmešus, kas tagad rodas gaidīšanas režīmā. Rezultātā Latvijas robežas šķērsošanas vietās būtu pārskatāma, paredzama un kontrolējama transporta plūsma. Tā arī tiktu īstenoti Ceļu satiksmes drošības plānā noteiktie mērķi un rīcības virzieni. Elektroniskā rinda ir ieviesta lielākajā daļā Eiropas valstu, ieskaitot Lietuvu un Igauniju. Apzinoties, ka lielai daļai Latvijas pilsoņu šis nav pats aktuālākais ikdienas jautājums, kura dēļ veltīt laiku un balsot, aicinām Saeimas politiķus šo iniciatīvu pārņemt savā dienaskārtībā proaktīvi un uzdot atbildīgajām instancēm tās īstenošanu.