Pārstāvis: Helmuts BaņukalnsPublicēta: 08. Mar (2017)

PAR DROŠĪBAS UZLABOŠANU UN ZIEMAS RIEPU OBLIGĀTU LIETOŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
216
Jau parakstījuši 216
9'784

Vēlos, lai tie autovadītāji, kuri ziemas periodā brauc ar vasaras riepām vai ar nepietiekamu ziemas riepu protektora dziļumu tiktu pielīdzināti „dzērājšoferiem”. Jo ikvienam autovadītājam ir jāpārliecinās par vadītā transportlīdzekļa tehnisko stāvokli. Tātad ja autovadītājs vada transportlīdzekli,kuram nav prasībām atbilstošas riepas tā ir apzināta rīcība un noziegums pret ik vienu ceļu satiksmaes dalībnieku. Atcerieties par šo kad atkal lasīsiet vai dzirdesiet par kārtējo traģisko avāriju,kad atkal kāds auto ar neatbilstošām riepām ir nekontrolējami saslīdējis un ietriecies pretīmbraucošajā transportalīdzeklī.

Piedāvāju veikt izmaiņas Ceļu satiksmes likumā, lai dažu desmitu euro sods par neatbilstošām riepām ziemas periodā tiktu aizstāts ar autovadītaja apliecības atņemšanu uz laiku no 6 līdz 12 mēnešiem, kā arī tehniskās apskates anulēšanu. Ja mazākais ziemas riepas protektora dziļums kaut vienai riepai ir 3,9 mm kā arī naudas sods no 210 līdz 430 euro. Ja ziemas periodā autovadītajs vada spēkratu ar ziemas riepām, kuru protektora atlikums ir 3,8 mm vai mazāks kaut vienai no riepām, vai arī auto aprīkots kaut ar vienu vasaras riepu, tad piemērojama autovadītāja apliecības anulēšana vismaz uz vienu gadu, kā arī tehniskās apskates anulēšana, naudas sods no 1200 līdz 1400 euro un brīvības atņemšana no 10 līdz 15 diennaktīm.

Autovadītāju sabiedrība kļūs atbildīgāka pret savu transportlīdzekli un līdz ar to pret jebkuru ceļu satiksmes dalībnieku. Visa sabiedrība iegūs lielāku ceļu satiksmes drošību ziemas periodā. Samazināsies traģisko ceļu satiksmes negadījumu skaits ziemas periodā.