Pārstāvis: Toms Lauris SondorsPublicēta: 25. Mar (2021)

PAR TRENIŅU ATSĀKŠANU TRENAŽIERU ZĀLĒS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
657
Jau parakstījuši 657
9'343

Vēlos, lai Saeima izmaina likumu, kas liedz tagadējā Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā trenēties trenažieru zālēs, nosakot maksimālo pieļaujamo cilvēku skaitu treniņos.

Vēlos, lai tiktu atļauts atvērt trenažieru zāles ar zināmiem drošības noteikumiem - inventāra noslaucīšana aiz sevis, masku lietošana treniņu laikā, nedrīkst būt grupu treniņi vairāk par trim cilvēkiem, t.i., treneris un vēl divi, u.tml. Pirms sporta zāļu slēgšanas Covid-19 dati neliecināja, ka šajās trenažieru zālēs ir kāds saslimis vai izplatījis Covid-19. Tiesa, piesardzība ir nepieciešama, un uz tādas iespēju norāda arī prakse citur pasaulē, piemēram, kaut ar daļēju jaudu atkal atverot sporta zāles Ņujorkā u.c. (https://ej.uz/6dsi). Tas pats - Norvēģijā, kur testi nav atklājuši NEVIENU infekcijas gadījumu starp tūkstošiem sportotāju, kuri ir atgriezušies treniņos zālēs (https://ej.uz/5gii). Tas tikai pierāda, cik operatīvi un stratēģiski strādā šo treniņzāļu īpašnieki un personāls un cik apzinīgi ir šo vietu klienti.

Sabiedrības ieguvums no tā būs iespēja cilvēkiem kaut ko darīt arī Covid-19 laikā ārpus savām mājām, TV, dīvāna un viedierīcēm. Var jau trenēties arī ārā, tomēr ne katram tas der.