Iesniegta pašvaldībā

Pārstāvis: Laura BaļķītePublicēta: 16. Jan

MĒRSRAGA VIDUSSKOLAI BŪT!
Iniciatīva tiks iesniegta Talsu novada pašvaldībā

500
1'596
Jau parakstījuši 1'596

SASKAŅĀ AR PAŠVALDĪBU LIKUMU, AICINĀM ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪT TALSU NOVADA PAŠVALDĪBĀ REĢISTRĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS NO 16 GADU VECUMA UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ. Ar šo iniciatīvu ideālā gadījumā mēs vēlamies veicināt to, lai gan Izglītības ministrija, gan pašvaldības, plānojot un ieviešot skolu reformu, nebalstās tikai uz skaitļiem tabulās, bet saprot, ka aiz katra skaitļa ir bērns, ģimene, skolotājs un lauku nākotne.

Konkrēti mēs vēlamies panākt, lai Talsu novada dome ieklausās skolēnos un skolēnu vecākos un nosaka Mērsraga vidusskolai pieejamības iestādes statusu. Līdz ar to notiks vidusskolas saglabāšana Kurzemes piekrastē. Citādi šodien aizslēdzam vidusskolu, rīt aizslēgs pamatskolu, parīt, iespējams, aizslēgs arī bērnudārzu. Un piejūras reģions paliks iebraucēju atpūtai – kluss, līdz smeldzīgumam skaists, bet ziemā tukšs un vientuļš. Mērsraga skola šogad svin 145 gadu jubileju, bet Mērsraga vidusskolai šogad būs 50. izlaidums. Vidusskolas pastāvēšanas laikā vidusskolas posmā nekad nav bijuši 60 skolēni. Ministrijas izstrādātie kritēriji iznīcina stabilas lauku vidusskolas, tai skaitā Mērsraga vidusskolu. Mērsraga vidusskolu apmeklē skolēni arī no Ķūļciema, Alksnājiem, Ķipatciema, Laidzes pagasta, Uguņciema, Upesgrīvas, Tukuma novada Bērzciema un Engures pagastiem.

Klausoties diskusiju par Mērsraga vidusskolas reorganizāciju, pārliecināmies, ka nav veikti nekādi pētījumi, kā Mērsraga vidusskolas reorganizācija ietekmēs ne vien Mērsraga pagasta, bet arī novada tālāko attīstību. Vēlamies uzsvērt, ka viena no valsts prioritātēm ir lauku reģionu attīstība, un tam tiek novirzīta arī daļa Eiropas Savienības fondu finansējuma gan sociālu ideju realizēšanai, gan uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai. Tāpēc lūdzam pārtraukt īstenot reorganizēt Mērsraga vidusskolu par pamatskolu. Šīs iniciatīvas mērķis ir savākt parakstus, lai paustu attieksmi pret šiem plāniem un atbalstu Mērsraga vidusskolas saglabāšanai. Iznākumā mēs nodrošināsim cilvēcīgu reformu izglītības sistēmā, kuras centrā ir cilvēki, mūsu labbūtība, katra skolēna spējas, intereses un prasmes. AICINĀM PAR ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪTIES TIKAI TALSU NOVADĀ DEKLARĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ! CITU ATBALSTĪTĀJU PARAKSTI SASKAŅĀ AR PAŠVALDĪBU LIKUMU NETIKS ŅEMTI VĒRĀ UN INICIATĪVAS KAMPAŅAS LAIKĀ TRAUCĒS SAPRAST, KĀDS IR REĀLAIS ATBALSTĪTĀJU SKAITS.