Iniciatīva ir iesniegta pašvaldībā

Pārstāvis: Vadims KočerginsPublicēta: 24. Nov (2022)

ATJAUNOT MIKROAUTOBUSUS RĪGAS SABIEDRISKAJĀ TRANSPORTĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas valstspilsētas pašvaldībā

2'000
2'376
Jau parakstījuši 2'376

Aicinu atjaunot mikroautobusu pakalpojumu Rīgas sabiedriskajā transportā. Līdz pat 2022. gada rudenim šis bija ļoti ērts sabiedriskā transporta veids sevišķi mikrorajonu iedzīvotājiem. Lielie sabiedriskā transporta autobusi ar to maršrutiem vajadzīgo mobilitāti pilsētā nenodrošina, un mikrorajonu iedzīvotājiem atliek vai nu izmantot personīgo transportu, vai taksometrus. Šādi individuāli risinājumi ir gan dārgāki, gan kaitīgāki videi.

Tāpēc aicinu izskatīt šo iniciatīvu un lemt par mikroautobusu atjaunošanu Rīgas sabiedriskajā transportā. Ja Rīgas valstspilsētas pašvaldībai nav līdzekļu mikroautobusu pakalpojuma atjaunošanai, ir jārīko konkurss, kurā varētu piedalīties un ar piedāvājumiem konkurēt uzņēmumi, kas šādu pakalpojumu sekmīgi nodrošina citās pilsētās, piemēram, Liepājā.

Sabiedrības ieguvums no tā būs uzlabota individuālā mobilitāte Rīgā, mazāk privāto auto ielās un līdz ar to arī kaut nedaudz mazāks gaisa piesārņojums pilsētā. NB! PARAKSTĪT INICIATĪVU AICINĀM RĪGĀ REĢISTRĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS/-ES VECUMĀ 16+ UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS!