Pārstāvis: Pjotrs KurtukovsPublicēta: 11. May (2017)

NOTEIKT MINIMĀLO LAIKU BĒRNU PUSDIENOŠANAI SKOLĀS
Iniciatīva tiks iesniegta LR Saeima

10'000
521
Jau parakstījuši 521
9'479

Pagarināt pusdienu pārtraukumus bērniem un skolniekiem visās mācību iestādēs līdz minimālajām 30 vai 45 minūtēm.

Ir nepieciešama regula, kas noteiktu vienādas tiesības bērniem un skolniekiem visās mācību iestādēm pusdienām veltīt ne mazāk kā 30 vai 45 minūtes.

Bērnu veselība nevar būt bez veselīga uztura un veselīgas ēšanas. Ko bērns var paspēt esošajās pusdienu pārtraukuma 15 minūtēs? Neko. Otro dienas pusi bērni nevar labi mācīties, tiem nav pietiekami daudz spēka, jo tie nav paēduši. Macību iestāžu vadītājiem šī problēma neinteresē, jo tiem galvenais ir pildīt to, ko nosaka likumi un noteikumi! Mainīsim to! Pieaugušos to darba vietās aizsargā Darba likums, bet par bērnu tiesībām neviens nedomā.

Iniciatīvas jaunumi

Seko, atbalsti, dalies!01. Sep (2020)

Lasi Tavam balsojumam tematiski atbilstīgo Facebook publikāciju un apsver savu atbalstu citām šīs jomas iniciatīvām!

Piesekojies mūsu Facebook lapai un dalies ar ManaBalss jaunumiem sociālajos tīklos!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā esi saņēmis/-usi šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Aicinām popularizēt iniciatīvu01. Jun (2020)

Paldies par šīs iniciatīvas parakstīšanu!

1. jūnijs ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Aicinām dalīties ar šo Tevis parakstīto iniciatīvu sociālajos tīklos, lai par to uzzinātu vēl vairāk cilvēku.

Apsver savu atbalstu arī citām tematiski saistītām iniciatīvām, uz kurām ir norādīts šai Facebook publikācijā.

Varbūt Tu varētu dalīties arī ar to?

Paldies par Tavu aktivitāti!

ManaBalss.lv komanda

AUTORS: MANA BALSS

PVD komentē iniciatīvu: "prasība izglītojamo pusdienām paredzēt vismaz 30 minūšu starpbrīdi jau šobrīd ir noteikta Ministru kabineta noteikumos"25. May (2018)

PVD informē, ka prasība izglītojamo pusdienām paredzēt vismaz 30 minūšu starpbrīdi jau šobrīd ir noteikta Ministru kabineta 2002. gada 27. decembra noteikumu Nr.610 “Higiēnas prasības izglītības iestādēm, kas īsteno vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas” 59. punktā, un PVD, atbilstoši savai kompetencei, kontrolē arī minētās prasības izpildi.

- PVD komentārs

Dalies ar ziņu savos sociālajos tīklos!

AUTORS: ZIŅAS MB