Pārstāvis: Andrejs GaivoronskisPublicēta: 06. Jun (2017)

MŪSU RĪGA BEZ GRANTS CEĻIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas domē

3'000
602
Jau parakstījuši 602
2'398

Iniciatīvas mērķis ir sekmēt to, ka vairāk ielu Rīgā tiek pārklātas ar cieto segumu - asfaltu, bruģi un dubulto virsmas apstrādi. Grants ielas samazina dzīvojamās vides kvalitāti sevišķi savrupmāju apkaimēs - Bieriņos, Tēriņos, Atgāzenē, Ziepniekkalnā, Trīsciemā, Dārziņos, Bolderājā un citviet. Rīgā kopš 2009. gada vairs neasfaltē grants ielas, kas atrodas daudzās pilsētas apkaimēs ārpus centra - gan kvartālos ar vairāku dzīvokļu mājām, gan savrupmāju apkaimēs. Grants seguma ielas, kā liecina Rīgas domes Satiksmes departamenta dati, ir visos Rīgas rajonos un priekšpilsētās: Zemgales priekšpilsēta - 193 000 m2, Kurzemes rajons - 59 000 m2, Latgales priekšpilsēta - 145 000 m2, Vidzemes - 153 000 m2, Ziemeļu rajonā - 76 000m2. Kopā - 626 000 m2.

Iniciatīva aicina Rīgas iedzīvotājus parakstīties par to, lai Rīgas pašvaldība izveidotu jaunu budžeta programmu - "Rīgas ielu bez cietā seguma asfaltēšanai un bruģēšanai" - un novirzītu programmas mērķu izpildei vismaz 4 miljonus eiro gadā. Tas būtu tikpat, cik ik gadus jau saņem Rīgas daudzstāvu namu iekšpagalmi.

Arvien vairāk Rīgas cilvēku varēs pārvietoties pa sakārtotām ielām. Katru gadu noasfaltēs grants ielas un to posmus noteiktā apjomā. Līdz ar to rīdziniekiem pavasaros un rudeņos būs mazāk jāsastopas ar dubļiem un neizejamām grants ielām. Vasarās un sausā laikā gaiss būs bez grants putekļiem. Rīgas pašvaldība būs pierādījusi to, ka no pilsētas budžeta līdzekļiem ir gatava plānveidīgi sakārtot ielas arī privātmāju apkaimēs, kur ir lielākais grants seguma ielu kopgarums un arī vislielākie nekustamā īpašuma nodokļi.