Pārstāvis: Dainis VītolsPublicēta: 03. Aug (2022)

NACIONĀLAJAI KONCERTZĀLEI JĀBŪT UZVARAS PIEMINEKĻA VIETĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
1'152
Jau parakstījuši 1'152
8'848

Nacionālās koncertzāles projekta novietnei līdz šim netika atrasts tās nozīmei un funkcijai nepieciešamās infrastruktūras kapacitātes prasībām atbilstošs risinājums. Šobrīd jau ir pieņemts lēmums un izdots likums par Uzvaras pieminekļa Rīgā, Uzvaras parkā, demontāžu. Tā ir nebijusi iespēja būvēt Nacionālās akustiskās koncertzāles ēku un infrastruktūras kompleksu tieši uz Rīgas nozīmīgākās ass (14 km garumā) Brīvības bulvāra, Kaļķu ielas, Akmens tilta, Uzvaras bulvāra noslēgumā. Ar šādu saprātīgi pragmatisku risinājumu tiks izbeigti nesaprotamie strīdi par koncertzāles būvniecības vietu un beidzot īstenota iecere, kas liecinās par sabiedrības briedumu – spēju radīt laikmetam atbilstošas vērtības, tās savlaicīgi attīstot un novedot līdz galam.

Tāpēc aicinām Saeimu atbalstīt šo ideju, deleģēt šo uzdevumu atbilstīgajai institūcijai un vajadzības gadījumā arī pieņemt lēmumu (likumu) par Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecību Uzvaras parkā nojaukšanai paredzētā pieminekļa vietā.

Līdz ar to sabiedrība iegūs vietzīmi – kultūras objektu, kas dos jaunu un spēcīgu arhitektūras un miera ideoloģijas dominanti Uzvaras parkā.

Pievienots dokuments

iespejas_jaizmanto.pdf (atvērt)