Pārstāvis: Kārlis GedrovicsPublicēta: 30. Apr (2014)

NATO BĀZE LATVIJĀ - DROŠĪBA EIROPAI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
1'376
Jau parakstījuši 1'376
8'624

Mēs, Latvijas sabiedrība, zemāk parakstoties, lūdzam NATO vadību pieņemt lēmumu izveidot NATO armijas sauszemes karaspēka bāzi ar pastāvīgi dislocētu NATO dalībvalstu karaspēka būtiska skaita kontingentu Latvijas Republikas teritorijā.

Mēs – latvieši, krievi un citu tautību Latvijas iedzīvotāji – saprotam, ka Latvijas nākotne ir Eiropas Savienībā ar droši aizsargātām robežām. Ukrainas notikumi brīdina, ka neapsargātas robežas var pazaudēt dažu dienu laikā. Krievija nemitīgi pastiprina militāro klātbūtni pie Eiropas robežām. Eiropas robežas šobrīd nav pietiekami apsargātas. Lai gan Latvijai ir armija, un mēs to turpināsim attīstīt un izmantot aizsardzībai, ar to ir daudz par maz, lai aizsargātu Eiropas robežu pret ārēja spēka lielizmēra militāru agresiju. To spēsim tikai, ja NATO dalībvalstu armijas daļas būs dislocētas Latvijas teritorijā, Latvijai tām nodrošinot infrastruktūru. Būsim lepni šādi kalpot Eiropas Savienības drošībai un vērtībām! Esam pārliecināti, ka, ieguldot kopīgo robežu aizsardzībā, NATO dalībvalstu militārie resursi tiks izmantoti efektīvāk – vieglāk ir droši un izlēmīgi apsargāt esošās robežas, un nepieļaut militāra konflikta sākšanos, nekā tikt galā ar konflikta sekām.

Latvijas Republika atguva neatkarību 1990. gadā pēc 46 gadu okupācijas. Kopš 2004. gada Latvijas Republika ir NATO un Eiropas Savienības dalībvalsts. Mūsu karavīri aizsargājuši mieru un brīvību NATO un ES militārajās un civilajās misijās. Tagad, lai nosargātu Eiropas robežas, ir nepieciešama izlēmīga NATO rīcība – Latvija tam ir gatava.