Pārstāvis: Germans MolčanovsPublicēta: 28. Jun (2016)

PAR CIRKU AR DZĪVNIEKIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
1'065
Jau parakstījuši 1'065
8'935

Cirks un tā kultūra latviešu tautai jau ir pazīstama ļoti sen – Rīgas cirks darbojas kopš 1888.gada, bet gandrīz katru gadu Latvijā iebrauc vismaz viens ceļojošais cirks, kas ļauj cirka mākslu baudīt Latvijas vistālākajos nostūros. Cirks Latvijā ir 128 gadus krātas un lolotas tradīcijas, tie ir piedzīvojumi un pozitīvas emocijas. Tā ir maģiska vieta, kur dzīvnieki jau kopš seniem laikiem ir viena no tā mīlētākajām sastāvdaļām. Cirks ir vieta, kur savvaļā malumednieku apdraudētās sugas tiek aizsargātas un nodrošinātas ar labiem apstākļiem; kur rūpējas par dzīvniekiem, to veselību un ļauj tiem nodzīvot garāku, veselīgāku mūžu; kur dzīvnieks netiek pakļauts, bet gan tiek parādīts tā skaistums un dabiskā uzvedība, kur ģimenēm pavadīt laiku, ne tikai izklaidējoši, bet arī izglītojoši. Tās ir vērtības, kas krātas gadu gadiem, bet šobrīd tiek iznīcinātas cilvēku savtīgo interešu dēļ. Pavadīt laiku, ne tikai izklaidējoši, bet arī izglītojoši.

Pilnīga savvaļas dzīvnieku aizliegšana cirkos būtu ļoti pārsteidzīgs un neapdomīgs lēmums. Tas novestu pie Rīgas cirka bankrota un slēgšanas un, galvenokārt, pie cirka mākslas iznīcības. Tādēļ mēs piedāvājam atstāt nemainīgus likuma grozījumus par savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkos un atrakcijās. Tā vietā piedāvājam: 1. konkrētāk formulēt labturības prasības dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai, demonstrēšanai un pārvadāšanai – likumā noteikt konkrētus dzīvojamo un pārvadājamo būru izmērus atkarībā no dzīvnieku izmēra, vajadzībām un/vai sugas, iekļaut likumā īpašas prasības, kas attiektos ne tikai uz mājas, bet arī uz savvaļas dzīvniekiem, rūpīgāk sekot līdzi to veselības stāvoklim un dresūras metodēm, likumā iekļaut un stingri aizliegt jebkāda veida vardarbību; 2. noteikt stingrākus likuma ierobežojumus, kas ļautu labāk sekot līdzi dzīvnieku turēšanas apstākļiem un atbildīgāk izvērtēt cilvēku / uzņēmumu spējas nodrošināt dzīvniekiem likumā notiktās prasības jeb par likuma pamatprincipu nostādīt to, ka dzīvnieku turēšanas un aprūpēšanas apstākļiem ir jābūt pēc iespējas pietuvinātākiem tiem apstākļiem, kas tiem būtu bijuši brīvā vidē – noteikt tiesības uz sev atbilstošu pārtiku, ūdeni, svaigu gaisu, siltumu, telpu pastaigām un rotaļām, guļamvietu un veselības aprūpi-BET NEKĀDA GADIJUMĀ NEAIZLIEGT SAVVAĻAS DZĪVNIEKUS CIRKOS! 3. Mēs gribam lai izskatot likumprojektu par savvaļas dzīvnieku aizliegšanu cirkos un atrakcijās, parlaments pievērš uzmanību tam, ka Latvijas iedzīvotajiem nav vienaldzīga cirka nākotne, tā pēc lūdzam lai parlaments likumprojektu NORAIDA.

Šāda veida pārmaiņas ļautu latviešu tautai visas pasaules acīs parādīt, ka savvaļas dzīvnieki cirkos nav problēma, kas ir jāaizliedz, tādējādi pazudinot cirku kā iestādi, kultūru, tradīciju un mantojumu. Ar šo iniciatīvu Latvijas sabiedrība neļautu izzust cirka mākslai, bet tieši pretēji - ar labturības noteikumu grozījumiem tā spertu ļoti lielu soli attīstībā. Cilvēkiem joprojām būtu dota iespēja apmeklēt sev interesējošas izrādes. Bērniem būtu iespēja augt, redzot cilvēka un dzīvnieka pozitīvo mijiedarbību. Mums visiem ir jāstrādā kopā, lai rastu kompromisu – lai jebkurš Latvijas iedzīvotājs būtu drošs par cirka dzīvnieku labturību un veselību, bet lai netiktu izzudinātas un samīdītas gadiem mantotās tradīcijas, lai netiktu pazaudēta cirka mākslas kultūra.

Iniciatīvas jaunumi

Rīgas Cirka fonds neizpratnē par ZM priekšlikumu aizliegt cirka priekšnesumos izmatot zvērus11. Jul (2016)

Rīgas Cirka fonds ir nodibinājums, kas dibināts lai atjaunotu Rīgas Cirka darbību, vāktu līdzekļu Rīgas Cirka vēsturiskās ēkas-kultūras pieminekļa restaurācijas darbiem, kā arī piesaistītu jebkuru mecenātu un ziedotāju, kam tuvs ir Rīgas Cirks, ar to saistās pozitīvas atmiņas jau kopš bērnības un cilvēkus, kuri savus bērnu un mazbērnus gribēs vest uz Rīgas Cirka izrādēm.

Diemžēl ilgo tiesāšanās procesu rezultātā Kultūras Ministrija nebija ieguldījusi līdzekļu cirka rekonstrukcijā, izbrīna arī fakts, ka Kultūras Ministrija nav iekļāvusi Rīgas Cirku, kā savu iestādi saņemt Eiropas Savienības dotācijas, kas domātas kultūras pieminekļu atjaunošanai. Kultūras ministrija neveicot detalizētu pārbaudi un pakļaujoties Valsts Būvinspekcijas vienpusējam viedoklim cirku slēdza. Šobrīd pēc pēdējo ekspertu atzinumiem Rīgas Cirks ir ekspluatējams, ja tiek rekonstruēta fasāde, rekonstrukcija ir nepieciešama nekavējoties, kamēr Rīgas Cirks vēl pastāv.

Rīgas Cirka fonds ir neizpratnē arī par Zemkopības ministrijas piedāvātajiem grozījumiem likumdošanā aizliedzot cirka priekšnesumos izmatot zvērus, kas ir absurdi un iesaka noskatīties Rīgas cirka fonda interviju ar Krievijas federācijas nopelniem bagāto mākslinieku Edgardu Zapašniju, kas ir piekritis būt par Rīgas Cirka fonda goda priekšsēdētāju: http://www.vipi.lv/kaleidoskops/latvija/idn60976/uzsakta-parakstu-vaksana-nelausim-iznicinat-rigas-cirku

Rīgas Cirka fonds aicina katru, kam rūp Rīgas Cirka, cirka zvēru un cirka kolektīva nākotne ziedot Rīgas Cirka darbības atjaunošanai un fasādes rekonstrukcijai:

Rīgas Cirka Fonds
konts: LV62UNLA0050023999863
AS "SEB banka"
UNLALV2X

AUTORS: GERMANS MOLČANOVS