Pārstāvis: Zigmārs DzenisPublicēta: 13. Sep (2023)

NEĻAUSIM BREMZĒT ATJAUNOJAMĀS ENERĢIJAS IZMANTOŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
149
Jau parakstījuši 149
9'851

Ir jāatceļ AS "Augstsprieguma tīkls" ieviestais pārtraukums izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam. Mēs dzīvojam laikā, kad gan daļai privātmāju īpašnieku, gan daļai dažādu uzņēmumu tiek likti mākslīgi šķēršļi saules paneļu izbūvei. Viņiem nav ļauts pieslēgt savus saules paneļus kopējam tīklam. Sanāk, ka AS "Augstsprieguma tīkls" un pārvades un sadales operatori vispār ir tās iestādes, kuras izmanto savu monopolstāvokli, praktiski lai bremzētu atjaunojamās enerģijas attīstību Latvijā. Kaut gan šiem sistēmas operatoriem vajadzētu rīkoties gluži pretēji – sekmēt attīstību un ļaut pieprasījumam un piedāvājumam savstarpēji noregulēties.

Tāpēc aicinu turpināt tehnisko noteikumu izsniegšanu atjaunīgo energoresursu (AER) projektiem un panākt AS "Augstsprieguma tīkls" ieviestā pārtraukuma atcelšanu.

Latvijā uzstādītās elektroenerģijas ģenerācijas jaudas patēriņu pārsniedz vien teorētiski. Mūsu HESu jaudas ir atkarīgas no ūdens daudzuma konkrētā laikā, un pārprodukcija – iespēja eksportēt – ir vien palu laikā. Pārējā laikā esam elektroenerģijas importētāji. Neierobežojot un turpinot tehnisko noteikumu izsniegšanu AER projektiem, mēs liksim stūrakmeni enerģētikas jomā arī Latvijas sabiedrības turpmākajai labklājībai. Jo pašlaik esam vieni no mazākajiem elektroenerģijas tērētājiem uz cilvēku Eiropā. Labklājībai augot, augs arī šis rādītājs. Balstīt plānošanu tikai šābrīža elektroenerģijas pieprasījumā attiecīgi ir tuvredzīgi arī no labklājības politikas puses. Tehnisko noteikumu turpinoša izsniegšana AER projektiem novērsīs arī spekulācijas risku starp elektroenerģijas tirgus dalībniekiem un pieslēgumu saņēmušo projektu pārpārdošanu.