Iesniegta pašvaldībā

Pārstāvis: Jānis AsarsPublicēta: 15. Nov (2023)

NEPIEĻAUSIM 4 HEKTĀRU JŪRMALAS MEŽU NODOŠANU APBŪVEI!
Iniciatīva tiks iesniegta Jūrmalas pilsētas domē

500
1'162
Jau parakstījuši 1'162

AICINĀM PAR ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪTIES TIKAI JŪRMALĀ DEKLARĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ! Šobrīd pašvaldības īpašumi Asaru prospekts 21 (lietošanas mērķis: dabas pamatnes, parki, zaļās zonas un citas rekreācijas nozīmes objekti) un Asaru prospekts 23/25 (lietošanas mērķis: mežsaimniecība) ir iekļauti pašvaldības īpašumā esošo atsavināmo objektu sarakstā. Tas nozīmē, ka pašvaldība nākotnē ir iecerējusi šos zemesgabalus atsavināt, pārdodot tos izsolēs. Vietējie iedzīvotāji kategoriski iebilst pret šādu ieceri, saredzot to kā īslaicīgu saimniecisko interešu diktētu pasākumu, ignorējot vietējo pamatiedzīvotāju vēlmes un intereses, kā arī ignorējot Jūrmalas kā kūrortpilsētas ilgtspējīgu attīstību. Asaru iedzīvotāji uzskata, ka šīs teritorijas ir absolūti nepieciešams saglabāt pašvaldības īpašumā un attīstīt pilsētas un Asaru iedzīvotāju interesēs, radot ģimenēm un pilsētas viesiem draudzīgu infrastruktūru un saglabājot simtgadīgas priežu un mellenāju audzes.

Pagaidām neizvirzot konkrētas prioritātes, esam apkopojuši iedzīvotāju izteiktos priekšlikumus šīs teritorijas attīstībā un nākotnes vīzijā. Tā kā teritorija ir pietiekami liela, noteikti pastāv iespēja šos priekšlikumus kombinēt. 1. Loģisks Asaru parka turpinājums ar apgaismotiem un labiekārtotiem celiņiem virzienā uz jūru. 2. Izglītojoša dabas taka par Jūrmalai tipiskiem biotopiem. 3. Muzikālais parks ar pastaigu taciņām un stacionāriem mūzikas instrumentiem. 4. Izvietot disku golfa grozus; trase ar šādiem groziem varētu turpināties arī meža takās kāpās. 5. Suņu pastaigu un apmācību laukuma izveide. 6. Slidotavas iekārtošana. 7. Mini futbola laukuma iekārtošana. 8. Kāpu zonai raksturīgā biotopa atjaunošana. 9. Dabīgās pļavas izveide ar Latvijas dabai tipiskiem augiem. AICINĀM PAR ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪTIES TIKAI JŪRMALĀ DEKLARĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ! CITU ATBALSTĪTĀJU PARAKSTI BEIGĀS PĒC LIKUMA NETIKS ŅEMTI VĒRĀ UN INICIATĪVAS KAMPAŅAS LAIKĀ TRAUCĒS SAPRAST, KĀDS IR REĀLAIS ATBALSTĪTĀJU SKAITS.

Mēs ticam, ka sadarbībā ar Jūrmalas domes atbildīgajiem speciālistiem noteikti ir iespējams atrast optimālu šīs teritorijas attīstības veidu, kas uzlabotu Jūrmalas kā ģimenēm draudzīgas zaļas kūrortpilsētas tēlu un kopumā uzlabotu vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti, veselību un izglītību.