Pārstāvis: Vera SemjonovaPublicēta: 19. Jun (2018)

NO PARTIJU ZIEDOJUMIEM ĀRSTĒSIM SLIMOS CILVĒKUS!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
257
Jau parakstījuši 257
9'743

Latvijā ir daudz smagi slimu bērnu, kuriem ir nepieciešama ārstēšana. Latvijā ik pa laikam notiek “LABESTĪBAS DIENA” un tamlīdzīgi pasākumi, kuros tiek vākta nauda smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai. Ar šo iniciatīvu es vēlētos panākt, ka daļa no ziedojumu summas, kas tiek ziedotas politiskajām partijām tiktu novirzīti smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai. Pašlaik partijas, kuras saņem vislielākos ziedojumus, dažkārt nav tās par ko iedzīvotāji ir sajūsmā. Tomēr šāda iniciatīva ļautu arī šīm partijām parādīt sevi pozitīvākā gaismā, jo, jo partijai vairāk ziedo, jo vairāk no tā iegūst sabiedrība.

Latvijā daudz cilvēki ziedo politiskajām partijām, un ņemot vērā vēlēšanu tuvumu ziedojumu skaits daudzkārt palielināsies. Šāda iniciatīva ļautu daļu no partiju ziedojumiem novirzīt cēlam mērķim – cilvēku, kas slimo ar vēzi, ārstēšanai 2017. gadā kopā politiskajām partijām tika ziedoti EUR 2 236 289.40 (avots : https://www.knab.gov.lv/lv/db/donations/?party_id=&type_id=1380&donator=&date_from=01.01.2017&date_to=31.12.2017&amount_from=&amount_to=&search=Mekl%C4%93t&order=&dir= ) Ņemot vērā, ka šajā gadā norisināsies Saeimas vēlēšanas, tad šogad ziedojumu apmērs varētu krietni pieaugt. Šādas pārmaiņas būtu iespējams ieviest ieviešot nodokli no partiju ziedojumiem, piemēram 10 procentu apmērā. Kaut arī faktiski 10 procenti no ziedojumu summas ir tikai nedaudz vairāk par 200000, tomēr tā ir pietiekama summa, lai nodrošinātu ārstēšanu vismaz dažiem bērniem Nodoklis varētu tikt novirzīts/pārskaitīts piemēram Ziedot.lv un tamlīdzīgām organizācijām, kas nodarbojas ar līdzekļu vākšanu smagi slimu bērnu ārstēšanai.

Latvijā ik pa laikam tiek vākti ziedojumi smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai, notiek dažādas akcijas, piemēram labestības diena, utt. Realizējot šādu iniciatīvu būtu iespējams vairāk līdzekļu novirzīt tieši smagi slimu bērnu ārstēšanai.