Pārstāvis: Jānis AdijānsPublicēta: 07. May (2019)

NOSAUKT RĪGAS LIDOSTU KĀRĻA IRBĪŠA VĀRDĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
131
Jau parakstījuši 131
9'869

Lidosta ir valsts vizītkarte. Lidostu nosaukumos daudzas valstis un pilsētas iekļauj savu izcilo cilvēku vārdus. Varšavā tas ir Frederiks Šopēns, Prāgā tas ir Vāclavs Havels, Liverpūlē tas ir Džons Lenons, Parīzē - Šarls de Golls, un varam minēt vēl daudzus piemērus. Tāpēc rosinu nomainīt nosaukumu arī mūsu lidostai. Starptautisko lidosto "Rīga" pārdēvēt par Kārļa Irbīša starptautiskā lidosta "Rīga". Nomainīt nosaukuma anglisko versiju no "Riga International Airport" uz "Riga Karlis Irbitis International Airport".

Ieviest izmaiņas pakāpeniski, klientiem un partneriem neierobežotu laiku atļaut lietot kā veco, tā jauno nosaukumu. Pašai lidostai nomainīt izkārtnes, izstrādāt jaunu logo, dokumentu galvenes, mājaslapas dizainu. Kārļa Irbīša starptautiskajā lidostā "Rīga" uzstādīt bronzas statuju (līdzīgi kā ir Džona Lenona statuja Liverpool John Lennon Airport) veltītu Kārlim Irbītim kā leģendāram lidmašīnu konstruktoram. Ja vien iespējams, izveidot arī kādu stūrīti ar informatīvajiem materiāliem veltītiem viņa ģeniālajiem sasniegumiem visas dzīves laikā. Ja iespējams, izveidot kādas viņa konstruētās lidmašīnas mērogrepliku. Sīkāk par Kārli Irbīti: https://lv.wikipedia.org/wiki/Kārlis_Irbītis

Lidosta Rīga vairs nebūs bezpersoniska. Sabiedrība un Latvijas viesi uzzinās par latviešu nozīmīgu ieguldījumu pasaules aviācijas vēsturē.