Iniciatīva valdībā nav apstiprināta

Pārstāvis: Normunds GrostiņšPublicēta: 13. Aug (2011)

NOTEIKT PAZEMINĀTO PVN LIKMI PĀRTIKAI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
14'709
Jau parakstījuši 14'709

Piedāvāju noteikt pazemināto PVN likmi pārtikai.

Sāksim ar tautas iniciatīvu, kam sekos Saeimas balsojums, mainot likumu "Par pievienotās vērtības nodokli".

Latvija, Igaunija un Dānija ir vienīgās ES valstis, kurās PVN likmes pārtikai nav samazinātas. Ņemot vērā, ka Latvijā lielai daļai iedzīvotāju tēriņi par pārtiku sastāda trešdaļu no ienākumiem, kas ir ievērojami vairāk nekā citās ES valstīs, piedāvāju noteikt pazemināto PVN likmi pārtikai.Kā liecina Eiropas Komisijas dati, PVN maksājumos ES valstīs ir daudzas variācijas pazemināto likmju piemērošanā. ES atļauj zemāku likmi piemērot pārtikas produktiem, medikamentiem, medicīnas iekārtām invalīdiem, periodiskajiem izdevumiem, teātru, muzeju biļetēm un vēl virknei preču un pakalpojumu, piemēram, pasažieru un viņu bagāžas pārvadājumiem. Ir arī iespēja piemērot īpaši pazeminātās likmes (zem 5%). Šajā gadījumā ES mūs neierobežo. Liksim deputātiem lemt tautas labā.Kurš par pazeminātās PVN likmes piemērošanu pārtikai? Balsojam!

Iniciatīvas jaunumi

Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi samazinās no 21% līdz 5%, 8. septembrī ārkārtas sēdē vienojās Ministru kabinets11. Sep (2017)

Kā skaidroja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), Latvijā raksturīgajiem dārzeņiem, augļiem un ogām PVN likmi samazinās uz trim gadiem. Tuvojoties termiņa beigām, tiks izvērtēts, vai PVN samazināšana nesusi iepriekš plānotos ieguvumus, tostarp, vai devusi plānoto atspērienu vietējiem ražotājiem.

Saraksts ar ogām, dārzeņiem un augļiem, kuriem būtu jāievieš samazinātā 5% PVN likme, ir plašs. Tajā ir āboli, bumbieri, ķirši, plūmes, zemenes, avenes, upenes, kartupeļi, tomāti, kāposti, gurķi, pākšaugi, rāceņi un daudz citu produktu, liecina iepriekš valdībā iesniegtais ZM informatīvais ziņojums.

Šobrīd augļu, ogu un dārzeņu nozarē pastāv izteikti liels cenu kropļošanas risks, jo šajā nozarē darbojas liels mazo tirgotāju skaits, kuri tirgojas dažādos tirdziņos, izvairoties no PVN maksāšanas, vērš uzmanību ziņojuma autori. Līdz ar to šie tirgotāji ir konkurētspējīgāki salīdzinājumā ar tirgotājiem, kuri darbojas legālajā tirdzniecībā.

Valsts budžeta zaudējumi samazinātās 5% PVN likmes ieviešanas rezultātā prognozējumi robežās no 3,9 līdz 5,7 miljoniem eiro. Šādi aprēķini izdarīti, pieļaujot, ka, piemērojot samazināto PVN, apmēram 20% no nelegāli tirgotiem Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem varētu nonākt legālajā tirdzniecībā.

Tāpat aprēķinos ņemts vērā, ka patērētāju ietaupītie līdzekļi valsts budžetā atgriezīsies, jo iedzīvotāji tos iztērēs citiem pārtikas produktiem vai citām precēm un pakalpojumiem, par kuriem maksās PVN.

Iepriekš Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija (LPTA) portālu "Delfi" informēja, ka atbalsta ZM ierosinājumu samazināt PVN likmi atsevišķām produktu grupām. LPTA uzsvēra, ka atbilstoši PVN kritumam tiks samazinātas arī preču cenas veikalu plauktos.

Vairākas iniciatīvas izvietotas arī platformā "Manabalss.lv" - vairāk nekā 14 tūkstošu cilvēku ir parakstījušies par pazeminātu PVN pārtikai, savukārt vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku parakstījušies par pazeminātu PVN "ikdienā nepieciešamajiem veselīgajiem produktiem" un paaugstinātu PVN kaitīgajiem produktiem.

Dalies ar jaunumiem un seko līdzi iniciatīvas attīstībai!

Ziņas avots: delfi.lv

AUTORS: ANNIJA EMERSONE

PVN samazināšana pārtikai - ļoti aktuāls jautājums!13. Aug (2014)

Pēdējo dienu ziņas medijos liecina, ka PVN samazināšanas pārtikai jautājums vēl joprojām ir ļoti aktuāls! Ziņa no iniciatīvas autora par ManaBalss.lv iniciatīvas virzību: "Iniciatīva šovasar ar Saeimas balsojumu nodota izvertēšanai valdībai. Valdībai izvērtējums jāsniedz līdz šī gada beigām. Būtībā iniciatīvas virzība atkarīga no spēku samēra oktobrī ievēlētajā Saeimā. Mūsu iespēja - balsot par kādu no partijām, kas programmā atbalsta PVN samazināšanu pārtikai."

AUTORS: MADARA PEIPIŅA

Iniciatīva iesniegta Saeimā29. Mar (2014)

Š.g.10.martā iniciatīvu ar savāktajiem 13 415 parakstiem tās autors iesniedzis Saeimā. Sekosim tās tālākai gaitai!

AUTORS: SANDA SERAFINOVIČA

Pirmos 100 parakstus savācām 48 stundu laikā!:)26. Aug (2011)

Pirmos 100 parakstus savācām 48 stundu laikā!:) Tagad nākamais līmenis - jāsavāc 10 000. Pēc tam - uz Saeimu!

AUTORS: NORMUNDS GROSTIŅŠ