Pārstāvis: Juris JakovļevsPublicēta: 01. Aug (2022)

OCTA – KATRAM AUTOVADĪTĀJAM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
153
Jau parakstījuši 153
9'847

Lai finansiāli neciestu ne auto īpašnieki, kuri nodevuši transportu lietošanā citām personām, ne juridiskas personas, kas cieš no autovadītājiem, kas izraisa ceļu satiksmes negadījumus, ierosinām grozīt OCTA likumu.

Ierosinājums – OCTA iegādājas persona, kas vada transportlīdzekli, nevis auto īpašnieks vai turētājs. Auto īpašnieks-turētājs nevar atbildēt par autovadītāja rīcību uz ceļa. It sevišķi tas attiecas uz juridiskajām personām, kurām ir liels autoparks. Autovadītāju pašu apdrošināšana ir spēkā, piemēram, Lielbritānijā, kur neapdrošināts vadītājs var tikt sodīts, pat ja vadītais auto ir apdrošināts (skat. šeit 5. punktu – https://bit.ly/3bp2Zkb). Tāpēc ir pieejama arī īstermiņa apdrošināšanu uz laiku, kad auto reāli tiks vadīts (skat. šeit – https://bit.ly/3OJxuPy). Praksi vadīt cita īpašnieka automašīnu bez vadītāja paša apdrošināšanas briti uzskata par novecojušu, un tā nav atļauta arī auto īpašnieka ģimenes locekļiem (skat. šeit – https://bit.ly/3PRWkxV).

Ieguvums no šādas kārtības Latvijā būs mazāki izdevumi juridiskajām un privātpersonām, kas nav atbildīgas par citu personu rīcību.

Pievienots dokuments

MANA_BALSS.pdf (atvērt)