Pārstāvis: Laura ReiselePublicēta: 25. Feb (2015)

PAR PALESTĪNAS VALSTS ATZĪŠANU DE IURE 1967. GADA ROBEŽĀS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Ministru kabinetā

10'000
176
Jau parakstījuši 176
9'824

Ar šo iniciatīvu vēlos aicināt Latvijas Republikas Ministru kabinetu pieņemt lēmumu par Palestīnas valsts atzīšanu de iure 1967. gada robežās ar Ausrumjeruzalemi kā tās galvaspilsētu. Latvija un Eiropas Savienība ir apliecinājusi atbalstu divu valstu risinājumam, saskaņā, ar kuru līdzās ar starptautiski atzītām robežām pastāvētu neatkarīgas Palestīnas un Izraēlas valstis. Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālā Asambleja jau 2012. gadā apstiprināja pieaicinātās valsts statusa piešķiršanu Palestīnai. Šobrīd 135 no 193 ANO dalībvalstīm un 8 no 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm ir atzinušas Palestīnas valsti de iure. Apvienotās Karalistes, Francijas, Spānijas, Portugāles, Beļģijas, Luksemburgas, Īrijas un Slovēnijas parlamenti ir aicinājuši savas nacionālās valdības atzīt de iure Palestīnas valsti.

Latvijas valdība, sekojot Zviedrijas valdības un 135 pasaules valstu piemēram, atzīst de iure Palestīnas valsti 1967. gada robežās ar Austrumjeruzalemi kā tās galvaspilsētu.

Latvijas Republika, atzīstot de iure Palestīnas valsti 1967. gada robežās, dotu savu ieguldījumu sekmīgām miera sarunām Tuvajos Austrumos un mierīgai divu valstu – Palestīnas un Izraēlas – līdzās pastāvēšanai. Latvijas Republika pirms 24 gadiem atguva neatkarību, tādēļ Latvijas sabiedrībai ir saprotama Palestīnas iedzīvotāju cīņa par tiesībām uz pašnoteikšanos un savas valsts izveidošanu. Latvijas Republikas valdība Latvijas sabiedrības vārdā izrādītu solidaritāti ar Palestīnas iedzīvotājiem viņu centienos iegūt tiesības pašiem noteikt savas valsts nākotni. Iegūtu Latvijas valsts starptautiskā reputācija, jo Latvija parādītu, ka ir aktīva starptautiskās sabiedrības dalībniece cilvēktiesību aizstāvības jomā.

Pievienots dokuments

Kādēļ_Palestīnas_valsts_de_jure_atzīšana_palīdzēs_miera_procesam_Tuvajos_Austrumos.pdf (atvērt)