Pārstāvis: VALDA BALTAUSEPublicēta: 28. Aug (2014)

PAR ATKLĀTĪBU BANKAS CITADELE PRIVATIZĀCIJĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
465
Jau parakstījuši 465
9'535

Vēlamies nodrošināt atklātību bankas "Citadele" pārdošanā, nododot šo procesu izskatīšanai Saeimā. Tādējādi liekot valdībai atklāt šā darījuma patieso gaitu, atklāt potenciālos investorus un sniegt atklātas atbildes sabiedrībai par savulaik "PareX" bankas glābšanā ieguldītās nodokļu maksātāju naudas tālāko likteni.

Pilnībā atslepenojot bankas "Citadele"pārdošanas procesu, ikvienu turpmāko soli no valdības puses veikt tikai pēc plašas un atklātas visas sabiedrības informēšanas. Dot iespēju arī neatkarīgiem ekspertiem izanalizēt valdības rīcībā esošo informāciju par potenciālajiem bankas pircējiem. Galīgo lēmumu par valstij piederošās bankas 'Citadele" pārdošanu pieņemt likumdevējiem -tautai un Saeimai.

Mēs iestājamies par to, ka jebkurā demokrātiskā valstī sabiedrībai ir neatņemamas tiesības zināt un lemt par nodokļos ieksētās naudas pielietojumu. Atslepenojot "Citadeles" pārdošanas procesu, Latvijas iedzīvotāji un to pārstāvji Saeimā spēs izvērtēt valdības rīcības atbilstību valsts un sabiedrības interesēm, izslēdzot iespējamās manipulācijas un iespējamus jaunus finasu satricinājumus. Turklāt, iespējams, "Citadeles' pārdošanas aizkulišu izpēte ļaus novērst sasteigtu bankas pārdošanu, vismaz vēl uz laiku saglabājot šobrīd pelnošo banku kā valsts īpašumu.