Pārstāvis: Baiba Anda RubesaPublicēta: 30. Nov (2018)

PAR ATBALSTU ANO MIGRĀCIJAS PAKTAM PAR DROŠU, SAKĀRTOTU UN LIKUMĪGU MIGRĀCIJU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
1'101
Jau parakstījuši 1'101
8'899

Iegūt 13. Saeimas atbalstu ANO Migrācijas paktam par drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju.

Jāstrādā ar 13. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju, Ārlietu komisiju, kā arī ar Latvijas Ārlietu ministriju, lai nostiprinātu izpratni par ANO Migrācijas paktu Latvijas sabiedrībā.

Tas veicinās drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju Latvijā, paredzot rīcību un mehānismus, kas ir saskaņā ar Latvijas migrācijas politikas un integrācijas politikas pamatprincipiem. Tas nodrošinās Latvijas pozitīvo reputāciju starptautiskā līmenī un Latvijai nozīmīgu starptautisko organizāciju stabilitāti un vienotību.

Pievienots dokuments

Manabalss.lv_ANO.pdf (atvērt)

Iniciatīvas jaunumi

"Jaunā Vienotība" un "Attīstībai/Par!" lūdz Satversmes tiesu vērtēt Stambulas konvenciju10. Jun (2020)

Partiju apvienības "Jaunā Vienotība" (JV) un "Attīstībai/Par!" (A/P) deputāti sagatavoja pieteikumu Satversmes tiesai, lūdzot izvērtēt, vai Eiropas Padomes konvencija par vardarbības pret sievietēm un ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā dēvētā Stambulas konvencija atbilst Latvijas pamatlikumam, raksta LSM.

JV un A/P atbalsta konvencijas ratificēšanu. Konvencijas mērķis ir cīņa ar vardarbību ģimenē, un vardarbību pret sievietēm. Konvencijas ratificēšanu Latvijā iepriekš bremzēja iebildumi par neatbilstību Satversmei. Tāpēc JV un AP vēlas kliedēt šīs bažas un lūdz ST vērtēt konvenciju.

Pieteikumu parakstījušie deputāti uzskata, ka bez Satversmes tiesas iesaistes varētu būt apgrūtināta lemšana par konvencijas ratifikāciju Saeimā, ņemot vērā, ka vislielākās debates, tostarp juridiskie argumenti, līdz šim bijušas tieši par atsevišķu konvencijā iekļauto tiesību normu atbilstību Latvijas pamatlikumam.

Ja Tu atbalsti šīs iniciatīvas virzīto priekšlikumu, tad dalies ar to ar saviem draugiem un sekotājiem sociālajos tīklos!

Avots: LSM

AUTORS: MANA BALSS

Iniciatīvas autore aicina domubiedrus aktivizēties04. Dec (2018)

Paldies visiem, kas jau parakstījuši iniciatīvu par atbalstu ANO Globālajam paktam par drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju! Jūsu turpinoša iesaiste tomēr aizvien ir izšķirīgi svarīga.

Pēdējās dienās notikumi attīstās ļoti strauji, joprojām izskan arī nepatiesi paziņojumi saistībā ar to, ko pakts nozīmē Latvijai. Aicinām Jūs iepazīties ar jaunāko informāciju par iniciatīvu, kā arī dalīties ar to, aicinot savus draugus un paziņas parakstīt to ManaBalss.lv!

Ceturtdien, 6. decembrī 13. Saeima lems par ANO globālās migrācijas pakta atbalstīšanu. Ikkatrs atbalsta paraksts mūsu iniciatīvai līdz trešdienas vakaram ir svarīgs. Ikkatrs.

Par ANO Migrācijas paktu un iniciatīvu šeit var gūt papildus informāciju:

Baibas Rubesas komentārs par iniciatīvas iemesliem.

Latvijas Radio sižets par ANO globālās migrācijas pakta būtību, sižetā arī Baibas Rubesas komentārs.

Neoficiāls pakta tulkojums latviešu valodā.

Paldies par atbalstu!
Baiba A. Rubesa

AUTORS: MANA BALSS