Prostitūcijas legalizācijas rezultāts Jaunzēlandē ir apbrīnojami pozitīvspirms 5 gadiem
Prostitūcijas legalizācijas rezultāts Jaunzēlandē ir apbrīnojami pozitīvs. Tā par savas jomas pieredzi, atbildot uz ManaBalss jautājumu, raksta šīs nozares nacionālā koordinatore Keterina Hīlija (Catherine Healy). Lūgums pēc Jaunzēlandes seksa pakalpojumu nozares komentāra tika izteikts saistībā ar ManaBalss platformā kopš 2016. gada virzīto priekšlikumu „Par bordeļu legalizāciju un prostitūtu darba apstākļu uzlabošanu”. Jaunzēlandes iestāžu oficiālajā saziņā par 2003. gada Prostitūcijas reformas likumu (Prostitution Reform Act) ir lasāms, ka pilnīga skaidrība par tā iespaidu būs zināma līdz 2018. gada beigām. Sazinoties ar vēstniecību Varšavā, kur rezidē arī Jaunzēlandes vēstniece Latvijā, ManaBalss ir saņēmusi pašas šīs nozares profesionālās organizācijas (New Zealand Prostitutes' Collective) komentāru. Jaunzēlandē ir ticis dekriminalizēts lielākais vairums seksa pakalpojumu, un „rezultāts ir apbrīnojams,” raksta K. Hīlija. Viņa uzsver, ka „ir ievērojami uzlabojušās seksa pakalpojumos nodarbināto attiecības ar policiju. Tas nozīmē, ka seksa pakalpojumos nodarbinātie jūtas daudz drošāk un daudz spējīgāki novērst pāridarījumus, jo viņi var daudz labāk sazināties ar policiju un ziņot par vardarbības draudiem.” „Seksa darbinieki var izvēlēties dažādus savas nodarbinātības veidus,” raksta K. Hīlija. „Daudzi dod priekšroku būt neatkarīgi un vadīt savu darbu paši, bet ir iespējams arī izvēlēties strādāt kopā ar citiem kā darba partneriem un mājas apstākļos. Tāpat ir iespēja strādāt citu pārvaldītā bordelī. Ir atļauta arī pakalpojumu piedāvāšana uz ielas.” Kopumā seksa pakalpojumu nozarē nodarbināto „drošība un veselība ir uzlabojusies. Diemžēl ir jāatzīst, ka likums nav aptvēris visus seksa pakalpojumu sniedzējus. Tā ar seksa pakalpojumu sniegšanu aizvien nelikumīgi ir nodarboties tiem cilvēkiem, kas valstī atrodas ar pagaidu vīzām. Mums ir arī bažas, ka seksa pakalpojumu sniedzējiem var tikt uzlikti naudassodi, ja netiek sperti visi saprātīgie soļi, lai tiktu lietots prezervatīvs.” „Mēs aicinām visas valstis, kas apsver seksa pakalpojumu darbinieku reformu, veidot modeli bez šādas specifiskas diskriminācijas. Mēs arī uzskatām, ka seksa pakalpojumu darbinieku aizstāvībai ir nepieciešama spēcīga pretdiskriminācijas likumdošana,” komentē raksta K. Hīlija. Autors: ManaBalss.lvSeko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!
Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!
_______________________________________
Lūgums no ManaBalss komandas:
Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.
Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 66 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.
Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.
Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!
AUTORS: MANA BALSS