Pārstāvis: Lapajevs AleksandrsPublicēta: 23. May (2018)

BRĪVĪBU SAVUS GADA IENĀKUMA NODOKĻUS TĒRĒT BĒRNU PRIVĀTĀS SKOLAS IZGLĪTĪBAI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
190
Jau parakstījuši 190
9'810

Mainīt un pilnveidot Latvijas izglītības sistēmu, lai tā būtu konkurēt spējīga Eiropas Savienībā. Dot Latvijas pilsoņiem tiesības savus gada ienākuma nodokļus tērēt bērnu izglītošanai privātajās skolās. Lai atvieglotu to izmaksu Latvijā strādājošiem pilsoņiem, ir nepieciešams subsidēt daļu no valsts puses. Tā jau ir Vācijā, kur ir iespējams iegūt atvieglojumus līdz pat 30% no privātās skolas maksas vai arī līdz 5000 eiro gadā no saviem gada ienākuma nodokļiem. Lai būtu iespēja mācīt bērnus nevis valsts skolās, bet gan privātajās, Eiropas Savienībā atzītas izglītības sistēmas ietvaros: Starptautiskā Bakalaurāta (SB) un UK A-Level, kurās bērni var lieliski iemācīties svešvalodas un vēlāk bez grūtībām mācīties vislabākajās Eiropas universitātēs, lai kļūtu par konkurēt spējīgiem plašajā Eiropas darba tirgū. Pašlaik šīs skolas maksā neiedomājami dārgi un pieejama tikai Saeimas deputātiem un miljonāriem. SB skolas ar angļu valodu Rīgā izmaksā 1500 eiro mēnesī, tai pašā laikā, kad Berlīnē vecākiem ar zemākiem ienākumiem tās maksā 500 eiro!

Ievērot starptautiski atzīto izglītības programmu atbalstīšana no valsts puses, kā tas ir Vācijā. Ja pieaugušajiem Latvijā ir iespēja savus gada ienākuma nodokļus tērēt par MBA sistēmu, tad kāpēc nevaram saviem bērniem šo naudu sniegt izglītībai? Ja, Latvija ir ES dalībvalsts, tad kāpēc netiek dots atbalsts bērniem tikt izglītotiem pēc Eiropas izglītības sistēmas parametriem? Kamēr sabiedrība karo tikai par mācībās valodu nevis par konkurenci izglītībā un to kvalitāti, tad Latvija nekad nevarēs kļūt par mūsdienīgu un uz attīstību tendētu Eiropas valsti!

Latvijas skolnieki varēs mācīties pēc vislabākās izglītības sistēmas, apgūt svešvalodas augstā līmenī un kļūt par konkurēt spējīgiem Eiropas Savienībā. Šajā gadījumā valsts budžetā arī nekas nepasliktināsies, jo, ja vecāki paši maksās par privātskolu, tad valstij nebūs jāmaksā par viņu bērna vietu valsts skolā.

Iniciatīvas jaunumi

Seko, atbalsti, dalies!01. Sep (2020)

Lasi Tavam balsojumam tematiski atbilstīgo Facebook publikāciju un apsver savu atbalstu citām šīs jomas iniciatīvām!

Piesekojies mūsu Facebook lapai un dalies ar ManaBalss jaunumiem sociālajos tīklos!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā esi saņēmis/-usi šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Aicinām popularizēt iniciatīvu01. Jun (2020)

Paldies par šīs iniciatīvas parakstīšanu!

1. jūnijs ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Aicinām dalīties ar šo Tevis parakstīto iniciatīvu sociālajos tīklos, lai par to uzzinātu vēl vairāk cilvēku.

Apsver savu atbalstu arī citām tematiski saistītām iniciatīvām, uz kurām ir norādīts šai Facebook publikācijā.

Varbūt Tu varētu dalīties arī ar to?

Paldies par Tavu aktivitāti!

ManaBalss.lv komanda

AUTORS: MANA BALSS

Vai valstij jāatbalsta bērnu mācības privātajās skolās? – Piedalies raidījuma tapšanā!02. Sep (2019)

Par iniciatīvu, kas prasa tiesības iedzīvotāja ienākuma nodokli tērēt bērnu privātās skolas izglītībai, diskutēsim RīgaTV 24 kārtējā raidījumā "Mana Balss".

Nāc uz ierakstu studijā otrdien, 3. septembrī, plkst. 18:45 (ierašanās no 18:30) Rīgā, Blaumaņa ielā 32! Ēterā skaties svētdien, 8. septembrī, plkst. 20.00!

Diskutēs:
Anita Muižniece, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre
Edgars Čerkovskis, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas pārstāvis
Hardija Vaivade, Latvijas Starptautiskās skolas padomes priekšsēdētāja
Aleksandrs Kiršteins, Saeimas Budžeta un finanšu komisijas loceklis
Diskusiju moderē: Ansis Klintsons

Raidījuma "Mana Balss" projektu finansē "Mediju atbalsta fonds" no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma saturu atbild RīgaTV 24.

AUTORS: MANA BALSS