Pārstāvis: Romans SučaksPublicēta: 11. Apr (2018)

PAR CEĻA NODOKĻA IEKĻAUŠANU OCTA APDROŠINĀŠANAS CENĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
982
Jau parakstījuši 982
9'018

Saistībā ar agrāk iesniegtu iniciatīvu portālā manabalss.lv «ATCELT ESOŠO CEĻA NODOKĻA IEKASĒŠANAS MODELI, IEVIEST NODOKLI PĒC IGAUNIJAS PARAUGA», kura Saeimā ir izskatīta, bet nav tikusi pieņemta, tiek piedāvāta jauna iniciatīva, kas, manuprāt, būtu patīkamāka gan parakstītājiem, gan Saeimas deputātiem. Situācija Latvijā tiešām ir tāda, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis aug ar katru gadu, vienkāršie ļaudis to vairs nespēj samaksāt. Īpaši aktuāli tas ir cilvēkiem, kuriem ir automobilis, bet tas tiek izmantots ļoti reti. Tas attiecas arī uz pensionāriem, kuri, iespējams, brauc ar auto tikai reizi vairākās nedēļās vai mēnesī, lai, piemēram, aizbrauktu pēc ikdienā nepieciešamajām precēm, zālēm vai kādā citā nolūkā. Labi, ja automobilis tiek izmantots pusgadu, reizēm pat retāk, trīs vai četrus mēnešus gadā. Kā sanāk? Cilvēkam, neatkarīgi no tā, cik bieži viņš izmanto automobili, jāmaksā nodoklis par visu gadu?! Pat neņemot vērā to, ka automobilis stāv garāžā un nepiedalās ceļu satiksmē? Citas kaimiņvalstis, piemēram, Igaunija un Lietuva, ir spējušas atrisināt ceļu nodokļa problēmu, iekļaujot šo nodokli maksā par degvielu no uzpildes stacijām. Kāpēc LR nevar pārņemt šo efektīvo sistēmu, kāda ir kaimiņiem? Vai esam sliktāki un ar kaut ko atšķiramies no šīm valstīm? Tur taču viss šajā jautājumā ir sakārtots.

Ja kaut kādu iemeslu dēļ nevaram iekļaut ceļu nodokli degvielas cenā, tad piedāvāju izskatīšanai savu alternatīvo variantu šīs problēmas risināšanai. Konkrētāk, izdot likumu un panākt, ka visas apdrošināšanas kompānijas līdz ar OCTA apdrošināšanas izsniegšanu iekļauj atsevišķu samaksu par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa segšanu OCTA polises darbības periodā. Šādā veidā cilvēkam būs iespēja iegādāties apdrošināšanu, piemēram, uz trim mēnešiem un samaksāt ceļa nodokli par šiem mēnešiem. Šeit, manuprāt, grūtībām nevajadzētu rasties. Shēma ir vienkārša un viegli īstenojama.

Domāju, tas būs labākais un taisnīgākais variants visiem autovadītājiem! Ļoti vienkārša shēma: «Pērc tikai apdrošināšanu, kurā atsevišķi jau ir iekļauts ceļa nodoklis uz apdrošināšanas periodu.» Šī shēma efektīvi palīdzēs cilvēkiem ietaupīt naudu, ja automobilis bieži atrodas garāžā un ar to netiek braukts.