Pārstāvis: Antons StarostinsPublicēta: 28. Jan (2015)

PAR CENU SAGLABĀŠANU "RĪGAS SATIKSME" PAKALPOJUMIEM 2014.GADA LĪMENĪ.
Iniciatīva tiks iesniegta Latvija Republikas Saeimā un Rīgas Domē

10'000
7'640
Jau parakstījuši 7'640
2'360

Ar šo iniciatīvu aicinu saglabāt "Rīgas Satiksme" pakalpojumu cenas 2014. gada līmenī. Sabiedriskais transports ir domāts plašai sabiedrībai. Plašas sabiedrības ienākumi gada laikā nav kļuvuši būtiski lielāki. Bet sabiedriskā transporta cenas ir būtiski palielinātas - no 0.60 EUR uz 1.15 EUR par vienu braucienu. Tāpēc sabiedriskā transporta cenu palielināšana būs stipri jūtama daudziem rīdziniekiem. Tas savukārt negatīvi ietekmēs viņu dzīves līmeni.

Ņemot vērā, ka cenu izveide "Rīgas Satiksme" pakalpojumiem nav caurspīdīga, un nav īsti skaidrs, kur papilda nauda no cenu paaugstināšana nonāk, ir pamats uzskatīt, ka cenu paaugstināšana nav pamatota. Tāpēc Rīgas Domei ir jānodrošina "Rīgas Satiksme" pakalpojumu cenu saglabāšana 2014. gada līmenī. Turklāt, ir zināmi gadījumi, kad Rīgas Domes un "Rīgas Satiksme" nauda ir tikusi neefektīvi iztērēta. Tātad naudu cenu saglabāšanai var meklēt efektīvos vadības mehānismos un, ja nepieciešams, reformēt pašu uzņēmumu, nevis uzņēmuma neefektivitātes izmaksas liekot segt rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Visbeidzot, nepieciešama revīzija "Rīgas Satiksme", lai saprastu vai uzņēmumā notika ļaunprātīga darbība, kas veda pie biļešu cenas kāpuma.

Sabiedrībai būs iespēja lietot sabiedrisko transportu par godīgu, atbilstošu un pieejamu samaksu, kas balstīta uz efektivitāti un sabiedrisko labumu. 2014.gada līmeņa cenas būs konkurētspējīgākas ar citiem pārvietošanās veidiem (personīgie auto, taksometru pakalpojumi) - vairāk cilvēkiem turpinot lietot sabiedrisko transportu, samazināsies sastrēgumi ielās, nepasliktināsies gaisa kvalitāte (kas Rīgai jau šobrīd ir liela problēma). Tā visa rezultātā rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs labāka dzīve Rīgā, Latvijas galvaspilsētā.