Pārstāvis: Raimonds Lejnieks-PuķePublicēta: 08. Feb (2021)

PAR EFEKTĪVU VALSTS SAZIŅU AR IEDZĪVOTĀJIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
227
Jau parakstījuši 227
9'773

Jau pāris gadus Latvijā ir Oficiālās elektroniskās adreses likums. Tas ir radīts ar mērķi uzlabot un padarīt efektīvāku valsts un pašvaldības iestāžu saziņu ar iedzīvotājiem. Diemžēl daudzas iestādes "pēc inerces" turpina veikt saziņu ar iedzīvotājiem papīra formātā - dokumentus drukājot un sūtot pa pastu. Ja personai, kas nav oficiālās elektroniskās adreses lietotājs, tāds saziņas veids būtu apmierinošs, tad cilvēkiem, kas tomēr jau sen brīvprātīgi izmanto oficiālās elektroniskās adreses pakalpojumus, papildus vēstuļu sūtīšana ir uzskatāma par izšķērdību un par neefektīvu resursu izmantošanu. Diemžēl valsts un pašvaldības iestādes ignorē šo un turpina korespondenci sūtīt papīra formā arī oficiālās elektroniskās adreses lietotājiem. Arī šīs iniciatīvais iesniedzējs ir saskāries ar situāciju, ka šādi dara VID un Rīgas pašvaldības policija.

Tāpēc ir nepieciešams visaptverošs audits valsts un pašvaldību iestādēs ar mērķi noskaidrot, vai iestādes patiešām saziņā ar iedzīvotājiem, kuri ir pieteikušies oficiālajai elektroniskajai adresei, tiešām to izmanto un nesūta vēstules papīra formātā.

Sabiedrības ieguvums no tā būs operatīva, efektīva saziņa ar valsti un pašvaldībām un arī efektīvi izmantoti valsts un pašvaldību resursi.