Pārstāvis: Krista MilbergaPublicēta: 04. Jul (2012)

PAR IZMEKLĒŠANAS DARBĪBU AUDIO/VIDEO FIKSĒŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
532
Jau parakstījuši 532
9'468

Juristu dienu ietvaros 25.04.2012 notika diskusija Tiesībsarga birojā par operatīvās darbības aktuāliem jautājumiem cilvēktiesību ievērošanas jomā.Tā kā diskusijas laikā tapa zināms, ka vaļsirdīgās atzīšanās tiek panāktas ar dažādām metodēm, kā arī ir jau pierādījušies dažādi citi fakti, tad, manuprāt īsti laikā būtu ko precizēt, atbilstoši 21.gadsimta tehnoloģiju laikmetam.Šobrīd pirmstiesas izmeklēšanā izmeklēšanas darbību fiksēšana ar skaņu/attēlu ierakstu nav obligāta kriminālprocesa likuma prasība. Šī situācija bieži vien kalpo par robu likumā, kā rezultātā pastāv iespēja un tā bieži arī notiek, ka kriminālprocesa materiāli ir safabricēti vai pat viltoti, jo neatbilst faktiski notikušajam. Šīs iniciatīvas īstenošanās maksimāli samazinātu procesa virzītāju noziedzīgus nodarījumus pierādījumu vākšanā kriminālprocesā, kā arī atvieglotu patiesības noskaidrošanas procesu kriminālprocesa virzītājam.

Lai maksimāli samazinātu procesa virzītāju noziedzīgus nodarījumus pierādījumu vākšanā kriminālprocesā, ierosinu izteikt patreiz esošo Kriminālprocesa likuma 141.pantušādi:"141.pants. Izmeklēšanas darbības fiksēšana(1) Izmeklēšanas darbību un tās norisi fiksē protokolā un skaņu un attēlu ierakstā.(2) Šajā likumā noteiktajos gadījumos izmeklēšanas darbības norisi fiksē skaņu un attēlu ierakstā, rezultātus fiksējot atzinumā, ziņojumā vai pārskatā."

Šie grozījumi pasargātu likumsargus no nepatiesiem apmelojumiem un vienlaicīgi stiprinātu pierādījumu ticamību un patiesīgumu, kā arī pasargātu personas no likumsargu iespējamas patvaļas. Trīs zaķi ar vienu šāvienu.

Iniciatīvas jaunumi

Krista Milberga08. Jul (2012)

Papildus argumentus par labu KPL 141.p. grozījumiem lasi te: http://advokatslv.wordpress.com/palidzet-patiesibai/

AUTORS: KRISTA MILBERGA