Pārstāvis: Dans TitavsPublicēta: 16. Jun (2023)

KOMPENSĀCIJU VALSTS DĒĻ CIETUŠAJIEM JĒKABPILĪ
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
680
Jau parakstījuši 680
9'320

Aicinām Latvijas Republikas Saeimu pieņemt speciālu likumu, ar kuru nekavējoties tiktu piešķirta 500 000 EUR kompensācija Jēkabpilī cietušajai ģimenei par Latvijas Republikas valstisko nespēju aizsargāt divu bērnu māti no slepkavas – sava vīra un šo bērnu tēva. Slepkavība izdarīta viena bērna un nogalinātās sievietes mātes, šo bērnu vecmāmiņas, acu priekšā, kurai no pieredzētā šobrīd ir smagi veselības traucējumi. Kompensācija nodrošinātu Jēkabpils traģēdijā cietušajiem bērniem normālus dzīves apstākļus, tai skaitā nepieciešamo medicīnisko un psiholoģisko aprūpi, kā arī turpmākās izglītības iegūšanu. Kompensācijas atlikums, bērniem sasniedzot pilngadību, ir jāpiešķir šiem cietušajiem bērniem pilnā apmērā. Šāda kompensācija ir taisnīga un samērīga, ievērojot, ka valsts augstākās amatpersonas – Valsts prezidents Egils Levita kungs, jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēviča kungs un Ministru prezidents Krišjānis Kariņa kungs, kā arī citas valsts amatpersonas ir jau publiski atzinuši, ka šo sievieti no slepkavas neaizstāvēja Latvijas valsts.

Aicinām Saeimu izstrādāt likumu, kas šādos acīmredzami bezstrīda gadījumos, kā to jau ir vērtējušas valsts augstākās amatpersonas, cietušajiem ir tiesības tūlīt vērsties Saeimas atbildīgajā komisijā vai Ministru kabinetā ar kompensācijas prasību, un tad Saeimai vai Ministru kabinetam būtu iespēja šo prasību izskatīt. Tas ļautu cietušajiem un valstij izvairīties no gariem un dārgiem tiesvedības procesiem, kuros valsts kompensācija reizēm cietušos sasniedz par vēlu.

Ar šo pārmaiņu mēs palīdzēsim konkrētajiem valsts dēļ cietušajiem un iedibināsim kārtību, kādā valsts uzņemas reālu atbildību par tās dēļ notikušiem nodarījumiem.