Kultūras ministrija kategoriski noraida plašsaziņas līdzekļos un sociālajos medijos izskanējušos pieņēmumus, ka Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs varētu tikt slēgts tā vadības problēmu dēļ. KM turpina strādāt, lai muzeja vadībā identificētās problēmas tiktu novērstas, un tas varētu iziet akreditācijas procesu. „Vēlos kategoriski iebilst medijos un sociālos tīklos skanošai ziņai, ka Kultūras ministrija plāno likvidēt Brīvdabas muzeju. Kultūras ministrija strādā pie vadības maiņas un pieprasa muzeja akreditācijas procesā uzrādīto trūkumu novēršanu muzeja darbā. Brīvdabas muzeja darbības pārtraukšana nav pieļaujama!” uzsver kultūras ministre Dace Melbārde. Jau ziņots, ka Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzeja iepriekšējās akreditācijas termiņš beidzās 2016. gada 28. novembrī. Muzeja akreditācijas procesā tika konstatēti būtiski trūkumi muzeja krājuma uzskaitē un muzeja darba vadības plānošanā un īstenošanā. Kultūras ministrija ir pieprasījusi muzejam izstrādāt un iesniegt akreditācijas procesā identificēto trūkumu novēršanas plānu, kas saņemts š.g. 20.februārī, un šobrīd tiek izvērtēts pirms iesniegšanas Muzeju padomē. Muzeju akreditācija ir atjaunojama ik pēc pieciem gadiem, pārbaudot muzeja atbilstību 6 Muzeju likuma 9.pantā noteiktajām pamatprasībām: 1)ir dibinātāja apstiprināts muzeja nolikums, statūti, reglaments vai līgums; 2)muzejs veic visas šā likuma 7. panta otrajā daļā noteiktās pamatfunkcijas; 3)ir veikta muzeja krājuma uzskaite; 4)ir telpas, iekārtas un drošības sistēmas, kas garantē muzeja krājuma saglabāšanu; 5)ir nodrošināta muzeja misijai atbilstošu ekspozīciju un izstāžu, kā arī krājuma neeksponētās daļas pieejamība sabiedrībai; 6)ir izstrādāta muzeja darbības un attīstības stratēģija. - ziņa no Latvijas Republikas Kultūras ministrijasKM kategoriski noraida izskanējušos pieņēmumus par Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja slēgšanu VAI LIKVIDĒŠANU. Šobrīd tiek turpināts muzeja akreditācijas process, lai tā darbību sakārtotu un nodrošinātu turpmāku attīstību07. Mar (2018)
Iniciatīva zaudējusi aktualitāti!

PAR LATVIJAS ETNOGRĀFISKĀ BRĪVDABAS MUZEJA SAGLABĀŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Kultūras ministrijā
Nodrošināt to, ka Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs netiek likvidēts. Atsaucoties uz publikāciju portālā "Delfi" http://www.delfi.lv/news/national/politics/brivdabas-muzeja-pazudusi-vairaki-simti-eksponatu-pielauj-iestades-likvidesanu.d?id=49755499 un raidījumu "Kultūršoks" https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kulturtelpa/kultursoks-kapec-brivdabas-muzejs-nevar-veikt-akreditaciju.a268464/ var secināt, ka tiek pieļauta iespējamība likvidēt muzeju. Muzejs ir viens no lielākajiem un vecākajiem brīvdabas muzejiem Eiropā un ir būtisks valsts kultūridentitātes un kultūrvēstures informācijas nesējs. Latviešu viensēta, 16.–21. gadsimts - iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Muzejs ir vienīgā vieta Latvijā, kur ar šīs viensētas veidošanas principiem, pamatiem Latvijas novados var iepazīties vienkopus, nepastarpināti un nemainīgi. Muzejs šodien nav tikai atpūtas un izklaides vieta - tas kalpo par bāzi gan etnogrāfijas un folkloras pētniekiem un tā ir unikāla vieta Latvijā kur iepazīt, izzināt mūsu tradicionālās būvniecības, arhitektūras un ainavu arhitektūras tradīcijas. Šajā izziņas procesā muzeja darbinieku atsaucība un zināšanas vienmēr ir bijis nenovērtējams atbalsts. Tā ir mūsu vēsture - zaudējot muzeju mēs zaudēsim būtisku daļu savas latviskās identitātes. Dziesmu svētkiem balss saites neatgriezeniski saplīsīs. Likvidējot muzeju - iespējams, ka kāds indivīds iegūs ļoti dārgu un iekārojamu zemi Juglas ezera krastā un uzbūvēs privātmāju vai ciematu - bet zaudētājs būs visa Latvijas valsts tauta neatkarīgi no etniskās piederības.
Izveidot profesionālu ekspertu komandu, iesaistot nozares darbiniekus un zinātniekus, kuri var palīdzēt muzeja vadībai un darbiniekiem izstrādāt kvalitatīvu, ilgtermiņa muzeja attīstības stratēģiju un vidēja termiņa attīstības programmu ar konkrēti formulētiem īstermiņa uzdevumiem. Izstrādāt muzeja mārketinga stratēģiju un piesaistīt projektu finansējumu un mecenātus. Rast iespējas izveidot muzeja eksponātu glabātuvi - krātuvi.
Tiks saglabāts kultūrvēsturiskais mantojums, stiprināta nacionālā identitāte, nezudīs Kultūras kanonā iekļautā vērtība - Latviešu viensēta, 16.–21. gadsimts.