Pārstāvis: Mihails SimvulidiPublicēta: 01. Mar (2021)

PAR LATVIJU BEZ BEZPAJUMTNIEKIEM!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
743
Jau parakstījuši 743
9'257

Rīgas un citu Latvijas pilsētu ielās var sastapt ļoti daudzus bezpajumtniekus. Šie cilvēki bieži ir ar alkohola atkarību, tāpēc netiek uzņemti patversmēs. Iznākumā bezpajumtnieki ir spiesti sildīties sabiedriskajā transportā un gulēt uz soliņiem un citviet. Tāpat viņi ir spiesti meklēt ēdienu atkritumu konteineros, viņiem nav iespējas ievērot personīgo higiēnu un tikt pie tīrām drēbēm. Iznākumā neērtības ir arī apkārtējiem iedzīvotājiem, un tas ir nepatīkami arī pilsētu viesiem.

Latvija ir pietiekami bagāta, lai nodrošinātu ikvienam jumtu virs galvas. Valstij ir jāierīko bezmaksas diennakts kopmītnes, kurās tiktu uzņemts ikviens cilvēks, kuram nav pieejams mājoklis – arī tad, ja personai ir alkohola vai cita atkarība. Kopmītnēs ir jānodrošina ēdiens, duša un tīras drēbes, nosakot iemītniekiem pienākumu ievērot personīgo higiēnu. Pakalpojuma kvalitātei un efektivitātei vēlams apsvērt šādas funkcijas deleģēšanu nevalstiskajam un privātajam sektoram.

Iedzīvotājiem būs drošības sajūta par to, ka viņi nekādos apstākļos nenonāks burtiski uz ielas. Bezpajumtnieki vairs netraucēs iedzīvotājus ar sliktu smaku un guļot publiskās vietās. Ārvalstu pētījumi liecina, ka šādi samazinās arī kopējie valsts izdevumi, jo ievērojami samazināsies operatīvo dienestu (policijas, neatliekamās palīdzības) izsaukumu skaits un ārstēšanās izdevumi (https://www.vox.com/2014/5/30/5764096/homeless-shelter-housing-help-solutions). Turklāt daudzi no bezpajumtniekiem varēs resocializēties un atrast darbu, turpmāk maksājot nodokļus.