Pārstāvis: Artūrs JakovļevsPublicēta: 13. May (2022)

PAR MERĶEĻA IELAS VIZUĀLĀ TĒLA UZLABOŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas Dome

2'000
525
Jau parakstījuši 525
1'475

Merķeļa iela ir Rīgas maģistrālā iela galvaspilsētas centrā. Merķeļa iela sākas krustojumā ar Marijas un Satekles ielām un beidzas krustojumā ar Brīvības bulvāri, Tērbatas ielu un Kalpaka bulvāri. Merķeļa iela ir nosaukta Garlība Merķeļa vārdā, kurš bija vācbaltu rakstnieks un publicists, viens no spilgtākajiem apgaismības ideju pārstāvjiem Baltijā. Viņam ir izcila nozīme dzimtbūšanas atcelšanā Baltijā. Ņemot vērā, ka mūsdienās Merķeļa iela ir viena no galvenajām Rīgas centra ielām, tā rada būtisku iespaidu par Rīgu un tās kultūru kopumā. Ikdienā pa šo ielu pārvietojas tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju un tūristu, un ielas pašreizējais vizuālais tēls nerada reprezentatīvu priekštatu daudzo reklāmas izkārtņu, nesamērīgi lielu un dažāda izmēra un stila uzņēmumu logo dēļ. Tie neiederas kopējā arhitektūrā. Ar šo iniciatīvu es aicinu noteikt ierobežojumus reklāmas izkārtņu un uzņēmumu logo izvietošanai Merķeļa ielā, lai nebojātu pilsētas vizuālo tēlu un tās arhitektūras un kultūras uztveri.

Piedāvātās pārmaiņas: 1. Noteikt ierobežojumus izkārtņu izmēriem, krāsai un stilam. 2. Ierobežot krāsu paletes izvēli reklāmas izkārtņu un uzņēmumu logo izvietošanai, lai tie atbilstu arhitektūrai un kopējam tēlam. 3. Aizliegt izvietot izkārtnes perpendikulāri ēku sienām.

Īstenojot šo iniciatīvu, tiks saglabāts Merķeļa ielas un tās ēku kultūrmantojums. Pašlaik to nomāc nesamērīgās reklāmu izkārtnes un "kliedzošie" uzņēmumu logo. Tas mazina ēku patieso vizuālo vērtību, apgrūtina to uztveri un rada nelabvēlīgu priekšstatu par pilsētu.