Pārstāvis: Mārtiņš KrustsPublicēta: 13. Jan (2013)

PAR "MILJONĀRU NODOKĻA" IEVIEŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
8'472
Jau parakstījuši 8'472
1'528

Vēlamies mazināt sociālo noslāņotību un veicināt tautsaimniecības izaugsmi, iegūstot papildus līdzekļus budžetā, turklāt darīt to tā, ka necieš tautsaimniecība. Iegūto naudu varēs novirzīt sociālās noslāņotības problēmas risināšanai un tautsaimniecības izaugsmes veicināšanai.

Piedāvājam ieviest mērenu un progresīvu "miljonāru nodokli" ar gada likmēm no 0.5 līdz 2%. Tas būtu pirmais nodokļu grozījums veselai solidaritātes nodokļu paketei. Šāds nodoklis attiektos uz mājsaimniecībām (privātpersona + laulātais partneris + ikviens radinieks, kuram pēdējo 10 gadu laikā ir pārreģistrēti īpašumi vismaz 100 000 eiro vērtībā), kuru bagātība pārsniedz miljons eiro, un tiktu iekasēts no visa piederošā, ieskaitot kustamo un nekustamo īpašumu. Daļa īpašuma netiktu ieskaitīta šajā aprēķinā, piemēram, ja konkrētie aktīvi ir valsts atbalstītā prioritārā līmenī un veicina tautsaimniecību. Iegūto naudu piedāvājam ieskaitīt īpaši tam izveidotā fondā, lai tā nonāktu tikai sociālās nevienlīdzības mazināšanai (piemēram, neapliekamā minimuma celšanai) un tautsaimniecības veicināšanai.

Pēc nodokļa ieviešanas tautsaimniecībā ieplūdīs tik nepieciešamie naudas līdzekļi, kas no tās apšaubāmos veidos ir aizplūduši. Tā, piemēram, no 10 bagātākajām Latvijas ģimenēm tiks iegūti 20 miljoni gadā, bet no 100 bagātākajām ģimenēm – 50 miljoni gadā. Kopā ar saprātīgu naudas izmantošanu sabiedrība iegūs Džini koeficienta un S80/S20 indeksa uzlabošanos. Šie noslāņotības rādītāji ir pasliktinājušies 20 gadu laikā un šobrīd mūs ierindo pirmspēdējā vietā Eiropā.

Pievienots dokuments

Likmes.pdf (atvērt)